Masáže umí kouzlit, jejich pravidelnost vás zbaví potíží provázené bolestmi

Masáže mají za úkol zvýšit vaši tělesnou i duševní kondici, napomáhají regenerovat a odstraňovat únavu. Jejich pozitivní vliv ovlivňuje a zlepšuje krevní a mízní oběh, kloubní pohyblivost a psychický stav. Nesporný je jejich přínos pro prevenci i léčbu bolestí zad, která trápí velké procento populace.

Přispívají k celkovému lepšímu vzhledu a zpomalují vznik takových příznaků stárnutí organismu, jako je tvorba vrásek a zhoršení stavu kůže a podkoží. Pozitivní vliv na lidský organismus jim nelze upřít. Liší se od sebe širokou škálou možností a typů masážních technik. Skoro každý, u koho se objeví bolesti zad, začne přemýšlet, zda nezkusit masáž. Masáž opravdu může vyřešit řadu obtíží, její význam však nesmíme přeceňovat. Úspěšnost záleží na druhu obtíží a míře poškození páteřních struktur. Ne všechny obtíže můžeme masáží řešit a u některých diagnóz je masáž naopak naprosto vyloučena. Masáž chápeme především jako součást další léčby nebo rehabilitačních opatření u již rozvinutých obtíží nebo jako vhodnou prevenci bolestí zad. Zdůrazňujeme však, že samotná masáž bez další léčby přináší pouze krátkodobou úlevu a podstatu problému neřeší. I když se může zdát, že například u lehčích forem blokád bolesti zad odezněly, nemusí tomu tak ovšem být, někdy se většinou problém pouze odsouvá.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...