Najděte si práci snů

Nezaměstnaným se většina lidí nestává dobrovolně. Mezi uchazeči o nová místa jsou například studenti, kteří dokončili školu, pracovníci, jejichž firma ukončila činnost nebo lidé, pro které byly stávající podmínky předchozího zaměstnání neúnosné.  Pokud také vy patříte mezi nezaměstnané, nepropadejte zoufalství ani panice a těšte se na novou práci! Jak si skvělé místo najít?

Trpělivost

Všichni chtějí zpočátku najít skvělé zaměstnání, kde budou mít lepší platové ohodnocení, příjemnější podmínky a zaměstnanecké benefity. Jakmile se ale hledání práce prodlužuje, vaše nároky automaticky klesají. Z hledání lepšího se automaticky stává hledání obdobného, a s přibývajícím časem můžete klesnout až k hledání jakékoliv práce. Při přijmutí jakékoliv práce můžete vykonávat neatraktivní, fyzicky náročnou činnost, vaše finanční ohodnocení bude nižší než u předchozího zaměstnání a celkově si vlastně pohoršíte, což je zvláště u lidí, kteří odešli za lepšími podmínkami velká škoda. Najděte tedy trpělivost, věřte sami v sebe a nepřijímejte práci pod vaše schopnosti s platem, který je nižší než si zasloužíte.

Vypracujte si kvalitní životopis

Asi prvním dokumentem, který se vašemu potencionálnímu zaměstnavateli dostane do ruky, bude životopis. Na základě životopisu si o vás zaměstnavatel vytvoří určitou představu, díky tomu vás může posunout do dalšího kola výběrového řízení- k ústnímu pohovoru. Dejte si při jeho vytváření záležet. Co by měl správný životopis obsahovat?  Určitě osobní údaje- jméno, příjmení, adresu, e-mailovou adresu, telefonní číslo a datum narození. Dále vaše dosažené vzdělání. To vypište postupně od nejvyššího po nejnižší.  Při uvádění vzdělávacího institutu uveďte vždy dobu studia (např. 2005-2009), celý název dané školy a její adresu. Nyní vypište vaše dosavadní pracovní zkušenosti. Vždy uveďte dobu, po kterou jste zaměstnání vykonávali, místo výkonu zaměstnávání a na jaké pracovní pozici jste pracovali.  Následně do životopisu vypište další znalosti, které máte( jazyky, znalosti související s prací na počítači,…). Jste držitelem řidičského průkazu? Jste v dobrém zdravotním stavu a máte čistý trestní rejstřík? Pak to potencionálním zaměstnavatelům také sdělte a přidejte i tyto body do vašeho životopisu.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...