Co neříkají úspěšní lidé?

Za úspěchem stojí spoustu dřiny. Ten, kdo tvrdí opak neví, o čem mluví, protože cestu podnikání nikdy nezažil. Podnikání v sobě nese řadu úskalí, s nimiž se musí člověk vyrovnat. Spočívají například v nepodařeném projektu, ve špatném obchodním partnerovi nebo v samotném leadrovi společnosti. Jestliže se dostanete se svou firmou do potíží, nikdy nepolevujte. Jedná se pouze o zkoušku, která vás má prověřit, zda vytrváte nebo se necháte zastrašit jedním neúspěchem a selžete.

Ve špatných chvílích se podnikatelé učí od jiných podnikatelů. Sledují jejich život a jejich myšlenky, které bývají často velmi motivující a které dokážou povzbudit natolik, že špatné chvilky nebudou vypadat zas tak zle. Úspěšní se mají učit od úspěšných – to je dávno dáno. Co se ale odnaučit neříkat a jaká slovní spojení nám umožní ještě úspěšnější život a snadné dostání se z vlastních selhání?

Co když se mi to nepodaří?

Slovní spojení „co když“ je zabijákem spousty snů. Lidé, kteří začínají podnikat, si mnohdy dělají hlavu z toho, co si o jejich činech pomyslí ostatní. Pokud ovšem věří své vizi oni, proč by jí měl věřit ještě někdo jiný? Svůj výrobek na trh není těžké dostat, ale udržet. Proto věřte tomu, že se vše podaří, nepřivolávejte si opačnou situaci negativními myšlenkami. Pouze s těmi pozitivními můžete žít skvělý život.

Je vůbec možné, abych se i já stal bohatým?

O bohatství sní každý podnikatel. Když zakládá svou prvotně maličkou firmu, má na úplném začátku pouze vizi, jež musí naplnit. Ta v sobě nese poslání dokončit úkol, který mu na tomto světě byl dán, a sice být šťastný. Při podnikatelských začátcích si musíte uvědomit, že cesta nebude lehká a že mnohdy se dostanete do nejrůznějších šlamastik, ze kterých se bude velmi těžko dostávat ven. Ovšem bohatým se můžete stát. Stačí k tomu opět nasměrovat svou mysl.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...