Proč Spojené státy ztrácí své turisty?

Každý milovník cestování má seznam míst, která by chtěl jednou v životě navštívit. Na každém takovém cestovatelském seznamu se nachází i Spojené státy americké. Nemůžeme se tomu divit, vždyť právě tato země je plná těch nejznámějších památek. Lidé navíc chtějí poznat místa, kde se natáčely ty nejlepší filmové snímky, jaké kdy byly natočeny. Lidé chtějí vidět na vlastní oči New York a jeho Sochu svobody nebo Central Park, chtějí vidět, kde seděli oblíbení herci z nestárnoucího seriálu Přátelé. Taky chtějí navštívit Washington, chtějí vidět na vlastní oči Floridu nebo Miami a Horacia Ceina. Je zkrátka tolik věcí, které můžete ve Spojených státech vidět. Proto je takřka neuvěřitelné, že právě tato země ztrácí své turisty.

Lidé do Spojených států cestují dnes a denně. Ovšem podle aktuálních zjištění sem prý jezdí stále méně a méně lidí. Může za to snad cena letenek, která se mnohdy vyšplhá až ke dvaceti tisícům korun? Nebo za to může něco jiného než finance?

Je na vině Donald Trump?

Bohužel se ukázalo, že za klesající množství turistů může současný prezident Spojených států amerických – Donald Trump. Tedy nemůže za to přímo on, ale spíše jeho politika. Bohužel časy, kdy do Ameriky přijedou hromady turistů, kteří zde nechají obrovské množství peněz, jsou dávno pryč. Podle aktuálních informací to sice lidi láká do zahraničí, tedy konkrétně do Ameriky, ale nechce se jim sem kvůli Trumpově protimigrační politice.

Dalším důvodem, proč do Spojených států amerických jezdí čím dál menší množství turistů, je i to, že dolar je nyní velice silný. Cesta sem by tedy byla přehnaně drahá.

USA není jedinou zemí, která bojuje s malým množstvím turistů

Bohužel nejen USA, ale i Turecko nyní bojuje s poklesem turistů. Turecku se však nemůžeme divit, vždyť právě tato země je dneska jednou z těch zemí, která se řadí k těm nejméně bezpečným.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...