I Švýcarsko umí překvapit. Na jaká místa se vydat?

Švýcarsko je známé především jako země lyžování. V současné době však nabízí mnoho jiných překvapení, než jenom krásné a nezapomenutelné zážitky pocházející z lyžařských radovánek na Svatém Mořici. Švýcarsko je skvělé po každé jeho stránce, škoda, že lidé vidí jenom ta nejznámější místa, o nichž se dlouho mluví. Mezi těmito místy najdeme například i Ženevu, Curych nebo Luzernu, kam se jezdí nejčastěji.

Pokud toužíte navštívit část Švýcarska, o které se nemluví a která je právě díky tomu jedinečná doporučujeme zavítat na níže zmíněná místa, jež jsou hotovými překvapeními.

Do Kambly za sušenkami a sýrem

Každá země se pyšní mnohými zajímavými pochutinami. Zatímco Itálie je známá pro své těstoviny a pizzu, Švýcarsko je známé svými tradičními sušenkami a sýrem, který se zde vyrábí. Oba pokrmy se vyrábí konkrétně v údolí Kambly, kam byste měli zavítat. Jedná se o krásné údolí, v němž můžete navštívit zajímavé továrny, v nichž se seznámíte s výrobou slavného sýru a ještě slavnějších tradičních sušenek, které jistě dobře znáte.

Niesen plný rekordů

Pokud chcete vidět například nejdelší schody na světě, neváhejte a zamiřte ke krásné hoře Niesen, která se označuje za švýcarskou horskou pyramidu. Je známá nejen díky svým nejdelších schodům na světě, ale taky se zde nachází dvě více než stoleté lanovky, které se řadí k těm nejstarším na světě. Vraťme se však ke zmiňovanému schodišti, které je to největší lákadlo. Schodů je konkrétně 11 674 a slouží k servisu lanové dráhy. Schody však využívají i běžci, kteří si zde trénují a posilují svou fyzickou kondici. Pokud si budete chtít také změřit svůj čas, tedy za jak dlouho schody uběhnete, musíte se dostat k padesáti minutám. Přesně to je čas těch nejlepších běžců. Průměrný čas se pohybuje kolem tří až pěti hodin. Vždy čas závisí na kondici daného člověka.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...