Prozkoumejte Slovensko – začněte Čachticemi

Dovolená se mnohdy nese ve znamení dalekých zahraničních zemí, mezi které se nejčastěji řadí především Bulharsko, Chorvatsko nebo například Itálie či Řecko. V poslední době se však populární staly například i Kanárské ostrovy či Bali, kde zažijete určitě nezapomenutelné dobrodružství. Jenže takové dovolenkové dobrodružství můžete zažít i jinde, a to i někde u nás, popřípadě u našich sousedů. Navíc člověk, který neprocestoval Českou republiku a její nejbližší okolí, by se neměl vydávat poznávat jinou zahraniční kulturu.

Mezi velmi oblíbené místa, která jsou vhodná k navštívení, patří například Čachtice, které jsou proslulé široko daleko. Kdo by přece neznal pověst o čachtické paní, která se vyžívala v tom, aby se koupala v krvi mladých panen. O této ženě bylo natočeno mnoho filmů a bylo o ní napsáno mnoho odborných publikací, které jen potvrzují, co se za zdmi tohoto hradu dělo. Při návštěvě nyní už zříceniny se můžete těšit na to, jak na vás celý příběh znovu dýchne a jak se vám opět před očima otevře zcela nový pohled na dávnou historii.

Slovensko je navíc kousek!

Dovolená na Slovensku je navíc opravdu kousek, proto stačí vzít auto a vydat se s partou kamarádů či s rodinou právě vstříc této dovolené. Navíc ubytování je na u našich bratrů Slováků také na velmi dobré úrovni a navíc se zde dorozumíte. Potřeba angličtiny tedy není nutná.

Slovensko však oplývá nejen tímto unikátním místem se zajímavou historií, ale také se můžete těšit i na jinou řadu památkových míst a jiných hradů a zámků, u nichž jsou pověsti taktéž velmi zajímavé a jsou někdy doslova dech beroucí. Mimo jiné se ovšem můžete těšit i na dobré jídlo a také i na pivo, které většina mužů postrádá v dalekých zahraničních zemích. Pivo a klasické i české jídlo naleznete v řadě slovenských hospodách či v restauracích.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...