Rostoucí potenciál konopného průmyslu v ohrožení

Konopí má nebeský potenciál, přičemž některé odhady předpokládají, že v USA roste bude brzy toto odvětví větší než odvětví se sodovkami, do konce roku 2030 může dosáhnout příjmů až 75 miliard dolarů. Velká část tohoto úspěchu bude záviset na tom, kolik spotřebitelů, pacientů, zákonodárců a lékařů investuje do domnělých výhod CBD. Teď se jedná o to, že z fikce je těžké poznat skutečnost.

Co je CBD?

Velká část problému spočívá v tom, že kanabidiol (CBD) může být nadměrný. Curaleaf Holdings se již dostala do problémů s tvrzením, že CBD může léčit rakovinu, Alzheimerovu chorobu a další nemoci. Agresivní reklama však nemusí být největším rizikem, kterému čelí začínající průmysl. Místo toho mohou zdravotní rizika spojená s vapingem pro dnešní společnosti konopí představovat největší překážky.

Vaping

Vaping je populární způsob, jak lidé konzumují nikotin i konopí, a obvykle se jedná buď o e-cigaretu, nebo o vapovací zařízení známé jako pero vape. KushCo Holdings je jedním z hlavních výrobců vapingových produktů a od roku 2010 společnost prodala více než 1 miliardu kusů. Vaping dal tabákovému průmyslu nový život, protože byl často nabízen jako bezpečnější alternativa ke kouření cigaret.

Obavy jsou na vzestupu

Začátkem tohoto roku jedno z takových zařízení vybuchlo v ústech člověka, což způsobilo vážné poškození. I když se průmysl snaží, aby lidé věřili, že se jedná o ojedinělí incident, existují i další problémy spojené s vapingem, které jsou mnohem rozšířenější. Za pouhé dva měsíce bylo v 16 státech až 153 případů respiračních onemocnění souvisejících s vapingem. Mnoho z těch, kterých se to týká, jsou nezletilí, protože vaping stále roste na popularitě mezi dospívajícími.

Hledání viníka

Přestože příčina pozorovaných respiračních nemocí nebyla dosud identifikována, hlavní částí je, že tyto problémy nejsou omezeny pouze na jeden typ produktu nebo zařízení. Není také jasné, kolik chorob je způsobeno vapingem tetrahydrokanabinolu (THC) nebo nikotinu, protože uživatelé často používají zařízení pro obě chemikálie. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí věří, že výpary kterékoli této látky mohou být nebezpečné.

You may also like...