Smartphony pro efektivní práci

Smartphony

Stojí váš byznys na aplikacích v mobilním telefonu? Používáte váš Smartphone jako pracovní nástroj? Žádáte od vašeho telefonu nejvyšší rychlost, maximální výkon a 100% spolehlivost? Tak to asi po Smartphonu v low lands kategorii nesáhnete. Ale, které Smartphony tedy skutečně obstojí v pracovním prostředí? Jaké mají parametry? Co nabízí současný trh v té nejvyšší kategorii?

Smartphony v TOP třídě

Udělat jednoznačný a opravdu objektivní výčet Smartphonů v TOP třídě, to je jako vstoupit s bruslemi ke konci března na tenký led Vltavy. Ale odvážným štěstí přeje a snad vám budeme inspirací, která v důsledku přispěje k vaší dobré volbě při koupi nového telefonu. Představíme vám Smartphony s operačním systémem Android, Windows i iOS, jež používají telefony iPhone.

Dnešní trh nabízí skvělou Sony Xperia 1, letošní vlajkový model osvědčeného japonského výrobce těžícího ze spolupráce s televizní a fotoaparátovou divizí Sony. Za pozornost stojí zejména vynikající 4K HDR OLED displej s poměrem stran 21 : 9, skvělé podání zvuku a také nadprůměrně dobrý foťák, jenž exceluje hlavně u videa.

Smartphony

Další Smartphone, který svými parametry odpovídá TOP kategorii, a bude jistě efektivním pracovním nástrojem, je Huawei P30 Pro. Jedná se o nejpokročilejší fotomobil na trhu, osazený optikou kultovní značky Leica. Dokáže skvěle fotit ve tmě a navíc umí až 10 x bezztrátové přiblížení. Navíc má skutečně rychlý procesor Kirin 980, čtečku otisků zabudovanou do displeje, bezdrátové dobíjení a baterii s vysokou kapacitou 4 200 mAh. Huawei P30 Pro je vyráběn, co se týče paměti ve dvou verzích.

Smartphony

Do třetice všeho dobrého je zde „nadupaný“ Samsung Galaxy Note 9, loňský nejvyšší model jihokorejského výrobce Samsung. Jako jediný obsahuje stylus a s ním spojený ekosystém mnoha aplikací a funkcí pro pohodlnější práci. Novinkou je také dálková spoušť fotoaparátu přes stylus. I po stránce hardwaru je to jedno z nejpokročilejších zařízení na trhu.

Smartphony

Co pro nás připravila značka Apple?

Zde se jedná jednoznačně o model Apple iPhone Xs v provedení 64, 256 a 512 GB. iPhone Xs má naprosto dokonalý Super Retina displej s HDR rozlišením s dokonalou černou a nejvěrnějším podání barev. Face ID je ještě rychlejší než bylo doposud. iPhone Xs má také přelomovou, dvojitou fotosoustavu a extrémně výkonný čip nové generace, zajišťující rychlý chod telefonu. Ano, 6jádrový procesor Apple A12 Bionic je skutečně úžasný. Za zmínku stojí i baterie o kapacitě 2 658 mAh. iPhone Xs „běhá“ na systému iOS 12. Skvěle má řešený také design; zlatý, stříbrný a neodolatelný vesmírně šedý. Vše, co na iPhone milujete je na tomto modelu dotaženo do naprosté dokonalosti.

Smartphony

Další modely v TOP kategorii

Excelentní je i Google Pixel 2XL s 8jádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 835. Google Pixel 2 XL má displej 18:9 a vodotěsné tělo s velmi dobrou optickou a elektronickou stabilizací obrazu. Je vybaven zadním fotoaparátem 12,2 Mpx (f/1,8) a předním fotoaparátem 8 Mpx.

Další novinkou v kategorii TOP je vylepšený BlackBerry KEY2. Je to poctivý Smartphone nadupaný funkcemi ke zvýšení vaší produktivity práce a hlavně má, tak jak je u Smartphonů BlackBerry zvykem, hardwarovou klávesnici s chytrými funkcemi, nyní ještě s jedním tlačítkem navíc. Podle nás je to geniální řešení.

Tak, a i zde vám dáme ještě jeden typ do třetice k dobrému. Je to Smartphone s operačním systémem Microsoft. Ano, na přetřes přichází oblíbený Smartphone Microsoft Lumia 950 xl, který je po okraj našlapaný funkcemi. Má špičkový displej, výborně fotí, nabízí inovativní USB-C a rychlý procesor Snapdragon 810 s 3 GB RAM. Díky Windows 10 Mobile a režimu Continuum se dokáže v mžiku proměnit v počítač.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...