Tip na aktivní dovolenou: Vydejte se na kole za vínem

Nebaví vás se o dovolené válet na pláži? Není divu. Spousta lidí by se při polehávání na žhavém písku po pár dnech unudila k smrti. Zatímco jedni se na sladké nicnedělání celý rok těší, druzí to považují za utrpení, protože mají nejraději aktivní trávení volného času. Patříte-li mezi druhou skupinu, zkuste pouvažovat o cyklodovolené. Na rozdíl od koupání v moři, kdy jste vázáni jenom na léto, s kolem můžete stejně dobře vyrazit na jaře jako na podzim.

 

Nepotřebujete být šampioni

Trpíte-li představou, že na to, abyste se vydali na dovolenou na kole, musíte být opravdu zdatní cyklisté, vyvedeme vás z omylu. Není to tak. Když se vydáte na kole na vlastní pěst, určujete si vlastní tempo podle uvážení. Ovšem ani organizátoři cyklozájezdů přes cestovní kanceláře většinou nepočítají s tím, že budou mít mezi účastníky šampiony v cyklojízdě.

 

S běžným tempem jízdy vystačíte

Ujeté vzdálenosti jsou stavěné na běžné rekreační tempo jízdy, navíc se jízda na kole často střídá s jízdou autobusem nebo třeba plavbou na jachtě. Například vás autobus někde vyloží, vy jedete kus cesty na kole a potom vás zase autobus nabere. Je možné takto poznávat různé krajiny. Spojujete tak příjemné s užitečným. Dostatečně si protáhnete své tělo, a navíc poznáváte cizí země. Je možné ale třeba i plout na jachtě Středozemním mořem a na kole poznávat zdejší ostrovy – jachta vždy na některém z nich zakotví.

 

V ráji cyklistů u sousedů

Nechcete-li se vydávat s kolem někam daleko, rájem cyklistů je náš jižní soused Rakousko. Cyklostezka podél Dunaje vás provede nádhernou krajinou údolí Wachau. Kdo miluje víno, ocení to dvojnásob. Právě Wachau je vinařským krajem a vy na podzim můžete spojit kondiční trénink na kole s ochutnávkou místního vína. Jízda kolem řeky je opravdu krásná, nejlepší je vyrazit na vlastní pěst.

Zdroje: http://www.dama.cz/zabava/5-tipu-na-nenarocny-cyklovylet-aneb-rovinky-pro-zacatecniky-24506

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...