Úspěšný podnikatel ví, kdy je třeba dát si pauzu!

Do podnikání se hrnou většinou ti, kteří touží po slavné budoucnosti bez práce a s dostatkem peněz. Jenže dostatek peněz nepřijde hned. K tomu, abyste uspěli ve světě podnikání, je zapotřebí především dostatek vytrvalosti, kterou na zemi opravdu nenajdete. Musíte se soustředit na to, abyste se dostatečně vzdělávali. Přece jenom bez rostoucího podnikatele nemůže podnik vyrůst do takových výšin, do kterých potřebujete. Chce to však mít hlavně i zodpovědnost, protože plnění denních, týdenních a následně i měsíčních či ročních cílů není zrovna jednoduché, pokud je vaším nejvěrnějším partnerem prokrastinace.

Podnikatel také dobře ví, že jeho pracovní doba někdy nebude jenom klasických osm hodin, jak je tomu běžně v mnoha zaměstnáních. Mnohdy se jedná o patnáctihodinovou šichtu, během které se musí vyřešit to nejzákladnější a nejpodstatnější. Jenže jak praví staré přísloví – všeho moc škodí – proto nezapomínejte ani na odpočinek. Úspěch je běh na dlouhou trať, vytrvalost sice růže přináší, ale pauzu je někdy opravdu potřeba si dát.

Proč?

Někdy se stává, že naše hlava v době vyčerpanosti zkrátka hltí nejrůznější informace a pak z nich má vyloudit to správné řešení a najít správné východisko. Jenže když je něčeho moc, pak je to špatně. V podnikání se má rozhodovat v rámci chladné hlavy, nikoliv vždy, když je to nutné. Pokud cítíte, že se toho na vaše bedra nese hodně, zastavte to a dejte si pauzu. Úspěšný podnikatel to jednoznačně pozná.

Po chvilkovém, byť jen víkendovému oddechu, si uvědomíte, že najednou vaše myšlenky se ustálily, že hlava najednou přemýšlí trochu jinak a lépe. Následující rozhodnutí, které učiníte, pak bude určitě správné a hlavně nebude ukvapené. Pauza je někdy to nejlepší, co pro své tělo můžeme udělat.

Když se tedy budete cítit mizerně, pak se rozhodněte odjet na dovolenou třeba jen na víkend nebo si vyčleňte jeden den v týdnu, kdy se zahrnete oblíbeným jídlem a budete sledovat oblíbené seriály. Další skvělou možností relaxace je čtení.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...