V čem začít letos podnikat? Nápady na podnikání, ze kterých si jistě vyberete

I když se zdá být nástup na volnou nohu trochu riskantní (zejména v dnešní době), neměli bychom být ovlivněni strachem. Zejména pokud cítíme, že nám stávající zaměstnání nevyhovuje a rádi bychom na volnou nohu přešli, stačí najít odvětví, ve kterém se budeme cítit jistí a které nám bude vyhovovat. Samozřejmě v něm musíme být i dobří. Pojďme si však shrnout aktuální nápady na podnikání, které minimálně stojí za zvážení.  

Instruktor jógy  

V posledních letech velkou měrou roste zájem o taková cvičení, která propojují pohyby s naším dechem a myslí. Ať už se proto jedná o pilates nebo jógu, v tomto odvětví lze bezesporu uspět. A i když to vypadá, že se jedná o velmi snadné cvičení, už po první lekci člověk ví, že se hluboce mýlil. Propojit totiž správný dech a kontrolovat si zároveň správnost prováděných cviků je velmi těžké a docílit kvalitního zacvičení, to chvilku trvá. 

I proto člověk, který s pilates nebo jógou začíná, potřebuje mít k sobě pořádného lektora. A tím můžete být vy, pokud se zrovna ohlížíte po nějakém odvětví, které by vás bavilo a ve kterém byste chtěli podnikat.  

Správa sociálních sítí 

Po přechodu prakticky všech odvětví do světa onlinu najednou vzrostl zájem (a to rekordně) o správu sociálních sítí. Spravovat sítě však není žádná legrace, proto to člověka musí bavit. Patří mezi ně? Pak vám jistě utrhnou ruce.  

Jak ale bylo zmíněno, správa sociálních sítí není jenom o publikování příspěvků na sítě, ale je to také o jejich přípravě, vyfocení, natočení potřebného materiálu, následného střihu a dalšího. V konečné fázi to zabere poměrně hodně času, tak si dle toho také stanovte svou cenu.  

Virtuální asistentka 

Máte smysl pro organizaci? Chcete ostatním pomáhat plánovat si jejich den? Osobní asistentka je tím, co byste takzvaně „na volné noze” měli vykonávat. Plánování schůzek, dělání pořádku ve všech povinnostech, které někdo jiný má – to je práce snů, nemyslíte? 

Velká spousta firem si virtuální asistenty pronajímá, jelikož chtějí ušetřit nejen čas, ale také nakonec i peníze. Z pohledu ekonomického je virtuální asistent daleko výhodnější než asistent z masa a kostí, který by denně seděl na recepci podniku.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...