Basic- sázka na jistotu

Všichni to známe, z každé strany se na nás stále valí spousta trendů a rad, ať už z časopisů, televize nebo internetu. Vlnám s novými, módními výmysly se ale prostě nevyhneme.  Samozřejmě mnohé nezasvěcené ‚‚smrtelníky‘‘ do světa módy velmi často zaskočí. Mnohdy se dostaví také poznámka typu: „Tohle že je móda? Chtěl bych teda vidět, kdo si tyhle hrůzy koupí!“ – určitě si tohle každý z Vás alespoň jednou musel říci.

Stačí málo, ale kvalitně!

Nebojte se, pokud nechcete na nejbližší fashionweek nebo netoužíte pracovat pro světové módní domy, můžete s klidným srdcem nosit „basic“ a nemuset se stydět, protože vážně není za co.

Báječné základní kousky jsou klíčem ke skvělému vzhledu. Co taková klasická kombinace- černá a bílá? S ní je úspěch zaručen. Předem je ale nutno zdůraznit, že pokud chcete působit upraveně a mít styl, je nutno určité „základní vybavení“, které má vždy jedno zásadní pravidlo – KVALITA. Člověk prostě některé věci neošidí, ať už je to správně padnoucí košile, sedící rifle, oblek na míru nebo dobře zvolené brýle. Pokud budete chtít za každou cenu ušetřit každou korunu a vydáte se tedy do levných obchodů, nemá to cenu. Nákup sice může být větší, ale rozhodně se může stát, že po pár týdnech materiál nemusí vydržet častější praní.

Rozhodně netvrdíme, že je třeba utrácet za oblečení stovky tisíc. Jde o to, utřídit si priority a nebát se investovat do něčeho, co vám vydrží mnohem déle a splní svůj úkol. Hodně mužů může mít například zmatek v materiálech, velikostech aj., proto se nikdy neostýchejte požádat obsluhu v obchodě o pomoc či radu.

Staňte se mistrem kombinací

Zkuste si tedy koupit základní kousky. Jedná se o bavlněná trika – bílé, černé, jednobarevné košile, dobře padnoucí sako, lehký kašmírový svetr s knoflíčky, pár riflí (nejlépe riflovinu umírněnější, bez děr přes celá stehna), slušnější kalhoty – ale ne jen ty k obleku, i „látkové“ na běžné nošení, třeba béžové/ khaki… A jdeme kombinovat. Bílé tričko s rozepnutou košilí (rozhodně se nebát tričko vždy ledabyle zastrčit do kalhot a vzít si k tomu i pásek), vyhrneme rukávy, oblečeme dobře zvolené džíny spíše užšího střihu, neformální kožené lakovky/jednobarevné tenisky – no a samozřejmě doplňky! Hodinky, brýle a další.

Méně je vždy více, proto se nebojte, že budete nudní. Každý jednoduchý outfit lze oživit jedním nápadnějším a originálnějším prvkem – tričko se zajímavým potiskem, výraznější boty, masivní hodinky nebo vzorovaná košile. Nikdy by se ale nemělo kombinovat více výraznějších věcí. Chce to trochu tréninku, ale se základními barvami se nemusíte bát velkého faux-pass. Hlavně zapomeňte na upjatost a přehnanou snahu, jde vždy o to, cítit se dobře. Pak zazáříte.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...