Víte, jaké jachty jsou na světě nejdražší?

Co byste si koupili tehdy, kdybyste vyhráli milion dolarů? Co byste si koupili ve chvíli, kdy by částka dosahovala ještě vyšších hranic? Někteří by investovali, jiní by své jmění schovali na spořící účty, další by si koupili jachtu. Jen je nyní otázka, jestli by pár milionů dolarů stačilo na nejluxusnější jachty světa, které se zároveň řadí k těm nejdražším. Pro odpověď naštěstí nemusíte chodit do žádného doku, rovnou vám ji přinášíme – ne, ani milion dolarů by vám nestačil k tomu, abyste si mohli koupit jednu z nejdražších jachet na světě. Nejdražší jachty na světě totiž dosahují svou hodnotou i stovek milionů dolarů.  

I když se můžou zdát mnohým tyto sumy absurdní, pro ty, kteří si jachty kupují, to tak absurdní suma rozhodně není. Takto drahé jachty si kupují více prezidenti nebo majitelé či zakladatelé společností, jež dnes zná celý svět. Pojďme si představit několik jacht, jež se řadí k těm nejdražším na světě.  

A 

Jachta s velice krátkým názvem, a sice jachta A dnes vyjde na necelých čtyři sta milionů dolarů. Vlastníkem této enormně drahé jachty je Adrey Melnichenko, který dlouhá léta podniká v oboru těžby uhlí. Taktéž je to předseda výoru pro Eurochem. Pokud byste měli možnost na jachtu vstoupit, nejspíše by vás překvapily až snobské detaily. Například jen kohoutky u vany či umyvadla stojí čtyřicet tisíc dolarů. Jachta je tedy pravdou ukázkou toho, jak lze pltývatv s penězi.  

Azzan 

Další drahou jachtou je jachta Azzan, která svou hodnotou dostahuje neuvěřitelných šesti set milionů dolarů. Jejím vlastníkem je prezident SAE, která vyplula na moře například před šesti lety, kdy byla označena nejen za nejsložitější, ale také za nejvíce provokující jachtu, jaká kdy byla vyrobena. Zdejší apartmány jsou obrněné, nachází se zde i bazény či přistávací plochy pro helikoptéry. Dokonce má jachta na své palubě i mini ponorku nebo raketový obranný systém.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...