Vlastnosti důležité pro podnikání

V současné době podniká i stále více žen. Pokud chcete podnikat, ale máte strach, zda to zvládnete, ovládá vás pocit nejistoty, dostali jste se do známé zlaté klece korporace, a nevíte, jak se z ní vymanit, určitě to přesto zkuste. Možné je totiž všechno, jen mají někteří z nás k podnikání větší dispozice než ti druzí. Mezi lidmi, kteří úspěšně podnikají,jsou vlastnosti, které úspěšní mají. Klíčová je odvaha. Zaměstnání je jako malá,nepatrná loďka kotvící v klidné zátoce, s jistotou, ale bez dobrodružství. Podnikání je spíše jachta na rozbouřeném moři, plná nejistoty, ale i neskutečného dobrodružství, ke kterému potřebujete odvahu. Musíte počítat i s tím, že se vámi občas loď zakymácí a někdy i převrátí. Ale vy vždy nenajdete cestu do bezpečného přístavu a při tom budete muset zaplatit celé svojí posádce. Když vám to totiž vyjde, ten pocit vítězství je zcela k nezaplacení.

Trocha mužského myšlení a klukovská hravost

Muži jsou úspěšní v podnikání, protože berou svůj podnik i finanční portfolio jako hru, třeba Monopoly nebo Dostihy a sázky. Máte-li vizi, nemůžete trnout hrůzou, že se vám v podnikání nepovede. Peníze vložte do hry, dejte je do pohybu a rozmnožte je. Nemají ležet ladem na účtu. Peníze jsou jako krev, nezbytné pro život, ale stále musí proudit, téct a cirkulovat. Podnikáníje velká hra. Zabezpečte si svůj základ, ať neskončíte na dně a na ulici. Pak si ale s hrajte a neberte to tak vážně, podnikejte s lehkostí. Do zaměstnání se přece můžete vrátit vždycky, lidí je stále málo a jsou vítáni. Bez plánování a řádného pracovního nasazení to nejde.

Disciplína, emoce a vztahy

První roky musíte investovat, omezovat se ve volném čase i v ostatních oblastech. Disciplína vás vpřed posune mnohem rychleji. Kdo umí dobře pracovat s vlastní psychikou a disponuje silnou vůlí, bude úspěšným podnikatelem.Potřebujete mít kvalitní a spolehlivé dodavatele, získat zákazníky, dobré obchodní partnery a musíte umět vést své zaměstnance. Je třeba umět jednat s lidmi, zapomenout na urážlivost a mít dostatek empatie. Základní dovedností každého úspěšného podnikatele je schopnost vyjednávat a umět naslouchat druhým. Je to znakvysoké, emoční i vztahové inteligence. Pokud chcete rozjet vlastní podnik, začněte pracovat nejdříve na sobě a vybudujte si svoji silnou osobnost, až pak se dejte do podnikání. Potřebujete notnou dávku vizionářství, optimismus, schopnost vést lidi, umět pracovat v týmu, umět se adaptovat, být schopni změnit názor a finančně plánovat.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...