Vsaďte na ležérní eleganci!

Pokud patříte k mužům, kteří musí denně nosit do práce oblek nebo právě začínají novou kariéru, je více než jasné, že váš šatník uvítá víc než jeden starý oblek.

Perfektní střih, výběr barvy i materiálu jsou klíčové. Rozhodně zkuste navštívit pár butiků, kde se obleky pro muže přímo zabývají. Se vším vám ochotně poradí, změří potřebné údaje – záleží totiž na každém detailu, ramena, pas, nohavice.  V tomto případě každý muž ocení osobní přístup a rady zkušených.

Člověk, který chce ve světě podnikání něčeho dosáhnout, musí vypadat nejenom reprezentativně, ale také dobře zvládat rychlá rozhodnutí. Proto při zkoušení obleku dejte na první pocity a dojmy z nošení, nestačí pouze chvála od obsluhy. V daném obleku budete trávit spousty času, musíte se cítit pohodlně a doslova ho mít jako „druhou kůži“.

Velmi populární jsou teď střihy Slim fit. Jedná se o užší střih, který sedne více na tělo a působí mnohem moderněji. Mnohé značky již vyrábí obleky z takového materiálu, který se přizpůsobuje i teplotám, tudíž se nemusíte bát, že v parných dnech budete ze svého obleku ždímat pot.

Tmavší znamená lepší?

V minulosti platilo, že čím vyšší pozici v zaměstnání jste obsadil, tím tmavší oblek jste nosil. Proč se ale stále držet černé jako uhel? Perfektní, osobitý styl můžete vytvořit i ze tmavě šedé barvy, černé kravaty a bílé košile. Ať se chystáte na pracovní schůzku či večeři s dámou, intenzivní barva je trefa do černého. Košile by měla být z prodyšného materiálu, jasně bílá a zářivá, vhodně zvolená velikost, včetně rukávů je už snad samozřejmostí.

Nebojte se ale experimentovat s barvami – tmavě modrá, béžová, dokonce i bílá! Například Brad Pitt je odborníkem ve stylingu bílého obleku. Pokud jste odvážní jedinci, zkuste si pod sako v zimě vzít kvalitní svetr s rolákem nebo zkusit sáčko s dvojřadým zapínáním, zabodujete!

Detaily celkově rozhodně nezanedbávejte a dejte si záležet i s výběrem manžet, vzorem kravat. Oblek můžete vhodně doplnit hodinkami, které by na ruce neměly plandat, naopak působit reprezentativně a dominantně.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...