Vsaďte na kořenové čističky a čistírny odpadních vod

Kořenové čističky pracují pro nás v souladu s přírodu. Je to efektivní a nejlevnější. V současné době je to velmi rostoucí trend pro čistění odpadních vod. Už vám je povolí i na úřadech, a to i ve městech. Kořenová čistička odpadních vod umí čistit vodu za pomocí bakteriížijící na kořenech rostlin a čistění probíhá i v zimě. Nebudete mít problémy s přerušovaným provozem, není nutné seřizování ani platba za elektřinu.

Kořenové čističky odpadních vod se velmi často používají u pasivních domům. Momentálně je na výstavbu pasivních domů poskytovanádotace až 640 000 korun. Navýšení investice při změně běžné novostavby na formu pasivního domu se vejde do 160 000 korun a začíná se hojně využívat. Do budoucna již bude povolován jentento pasivní standard. Na čistírnu lze získat dotaci dalších 20 000 korun.

Nárokyna kořenovou čističku

Prostor je na kořenovou čističku třeba poměrně malý, asi 5 x 5 m. Můžebýt doplněna rybníčkem, ale není to nutné. Hodně lidí se i v tomto rybníčku koupe nebo pěstuje ryby.Bahenní rostliny jsou velkým trendem, prostor vypadá krásně a jen jednou za čas je třeba posekat trávu.Kořenová čistírna odpadních vod nezapáchá, nemusíte se obávat ani komárů, hladina spodníčištěné vody se udržuje 5 cm pod zemí.

Cenové nároky jsou velmi přístupné. Kořenová čistírna odpadních vod není cenově dražší než jiné technologické čistírny. Kořenové čistírny odpadních vod se hojně používají u rodinných domků, skupin domů, ale i v městských částech. Také se v zahraničí velmi často již kořenové čistírny používají hlavně k dočištění u velkých centrálních čistíren odpadních vod.

Kořenové čističky a ekologie

Kořenové čističky odpadních vod jsou hojně využívané, jako domovní čistírny odpadních vod a jsou také vysoce ekologické. Velkou předností je možnost vyčištěnou vodu využít zpětně přímo v místě znečištění. Důležitá je také skutečnost, že nedochází ani k odvodnění celých údolí v okolí, jako je tomu u velkých centrálních čistíren odpadních vod. Také není vůbec nutné při stavbě kořenové čističky odpadních vod rozkopávat celá údolí a ničit tak ráz celé krajiny.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...