Jak vybrat ideální šperk padnoucí k šatům?

Uvažujete o koupi módního doplňku v podobě šperku a nevíte si rady, jaký a proč vybrat? Provedeme vás úskalími světa šperků. První otázkou, na kterou byste si měli ještě před vlastním výběrem odpovědět, je pro koho, a k jaké příležitosti šperk kupujete. Odpověď určí, po čem se poohlédnout.

 

Pro koho a k jaké příležitosti vybíráte?

Sledujte vkus svého partnera či partnerky. Jaké šperky nosí a při jakých příležitostech? Oblíbila si partnerka decentní bílé zlato s jedním kamínkem, nebo dává přednost výrazným šperkům z velké masy žlutého zlata s velikými kameny? Nosívá partner jednobarevné kravaty, které rád zdobí výraznými sponami? Znalost vám při výběru pomůže.

 

Jaký šperk vybrat

Náušnice jsou každodenní součástí dámského outfitu. Měly by být proto praktické a univerzálnější. Prsten je velice oblíbený, ale pozor na něj. Může být chápán jako závazek do budoucna. Pokud si tedy nejste jisti, buďte s jeho výběrem opatrní. Přívěsek mají rády ženy, které se vyznačují smyslem pro detail, jsou romantické. Náhrdelník ocení milovnice společenských událostí, aktivní ženy, které jím rády ozdobí svůj dekolt. Velmi univerzální je náramek. Oblíbí si ho i sportovnější ženy, jež jinak šperky příliš nenosí. Elegantní muži ocení sponu do kravaty a manžetové knoflíky, fajnšmekři se smyslem luxus i prsteny.

 

Synonymum luxusu

Pozor na materiál, ze kterého jsou šperky vyrobeny. Nejlevnější je chirurgická ocel. Nezpůsobuje alergie, ale pro šperky k významnějším příležitostem působí trochu lacině. Stříbro je elegantní i cenově příznivé, ale může způsobovat alergii. Pro důležité životní okamžiky jako zásnuby, nebo kulatá jubilea se hodí zlato ve všech svých variantách, tedy bílé, žluté i růžové. Nejideálnějším, ale bohužel také nejdražším kovem, je hypoalergenní platina. Stává se synonymem luxusu.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...