Vyrazte za teplem

Když už se schyluje k podzimu a začíná zima, láká nás to za teplem. Mnoho z nás je tím deště a zimou zaskočena a chybí nám energie slunce. O koupání a opalování si můžeme jen nechat zdát. Zvedněte si náladu, udělejte si radost a vyrazte za teplem k moři. Ještě stále se dají navštívit ostrovy Řecka. Báječné a pohádkově kouzelné ostrovy se spoustou krásy, slunce, moře a teploty, na které už doma čekámemarně. Pokud tedy ještě nemáte za sebou dovolenou a přemýšlíte, kde si týden odpočinku dopřát, nabízíme vám inspiraci, která je velmi lákavá.

Kam do Řecka

Vyrazit můžete na Korfu, Paxi, Lefkadu, Meganissi, Kefalonii i Zakynthos. Tyto ostrovy si zamiluje každý, kdo je navštíví. Ostrov Korfu je právem stále považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Řecku. Pokud milujete krásnou zeleň, čisté pláže, historické památky a architektonické pozoruhodnosti, zde se vám bude opravdu líbit. Tajuplné jeskyně a zajímavé skalní útvary s křišťálově čistou vodou nabízí úžasný ostrov Paxi. Nádherné zátoky, které Paxi ukrývá, vás doslova chytí za srdce a vy zde prožijete zcela neobyčejné okamžiky, na které jen tak nezapomenete. Jedinečné vápencové pláže jsou jako stvořené pro odpočinek, relaxaci a získání sil nabízí ostrov Lefkada, který je skutečným rájem.

Nádherné ostrovy

Opuštěné zátoky, kopce pokryté bujnou vegetací, slastné ticho a krásné pláže, to je kouzlo ostrova Meganissi. Jsou zde přátelští lidé, malebné přístavy s rybími tavernami, krásná krajina, jedinečné výhledy, hustá zeleň a křišťálově čisté moře. Nekonečně dlouhé pláže, průzračné moře a historické památky, to je ostrov Kefalonie. Jeden z mála Jónských ostrovů s bohatou historií. Pokud spíše milujete kopce, pohoří a hory, budete milovat ostrov Zakynthos. Vyskytují se zde opravdu vzácné živočišné druhy a líhnou se tu například středomořské želvy Caretty obecné. Dalším vzácným živočichem je zde žijící tuleň středomořský Monachus-monachus. Zde prožijete dovolenou, ze které si přinesete spoustu nových zážitků a o jaké se vám doposud ani nesnilo.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...