Yoggies jako společnost vyrábějící zdravé granule. Jak nápad vznikl?

Podnikat se dá dnes naprosto ve všem. Své o tom ví i Jiří Švihálek, kterého v současné době můžete znát díky společnosti Yoggies. Firma se zaměřuje především na probiotické jogurty, ovšem to není to jediné, co se nyní v sortimentu a nabídce firmy najde. Kromě zmiňovaných zdravých jogurtů ve firmě najdeme také konzervy či granule, které jsou pro psy naprosto zdravé, které jim nijak neškodí a které jsou bez jakékoli chemie. Jak však celý podnik vznikl? Co byl ten hlavní důvod, proč došlo ke zrodu dnes výjimečné a prosperující společnosti?

Vše začalo náhodou

Pan Švihálek je tím ukázkovým důvodem, že mnohé podniky vznikají naprostou náhodou. Vše začalo jednou poměrně smutnou náhodou, kterou bylo otrávení jeho psa. Ten podle všeho v lese snědl něco, co neměl. Sice otrava nebyla smrtelná (naštěstí), ale i tak došlo k vážným zdravotním problémům, s nimiž se pejsek musí potýkat dodnes. Těmi zdravotními problémy jsou konkrétně potíže s trávicím traktem, který odmítá vstřebávat takřka jakoukoli potravu.

Pan Švihálek se rozhodl vyzkoušet doslova všechno, aby jakkoli zasytil svého psa. Zkoušel mnohá kvalitní krmiva, která prý neměla nijak poškozovat trávicí trakt.  Jenže opět se ukázalo, že to, co se píše na obalu, nemusí být úplně pravda. Krmiva pejskovi samozřejmě nepomáhala, a tak se rozhodl vynalézt jogurt, který by pejskovi svědčil, který by dokázal sníst a nijak by mu neponičil už tak zničený žaludek.

A byznys byl na světě

Tvorba jogurtu mu trvala zhruba dva měsíce. Poté se efekt jogurtu osvědčil nejen u jeho pejska, ale také u jiných pejsků, které trápily podobné zdravotní problémy. Díky obrovskému úspěchu se v nedávné době rozhodl svou nabídku rozšířit, a to o zdravé granule, které mají taktéž speciální látky, jež však nejsou chemické. Díky svému neškodnému složení se zdravé granule firmy Yoggies liší od ostatních granulí na trhu.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...