Žijeme minimalisticky. Co to znamená?

Když se řekne slovo “minimalismus”, v drtivé většině hlav se vybaví minimalistický styl bydlení, tedy bydlení, kde je toho spíše méně, než více. O tom právě celý minimalismus pojednává, ovšem žít a bydlet minimalisticky, to je něco trochu jiného. Pokud se rozhodnete žít minimalisticky, znamená to, že se rozhodnete vyhodit věci i peníze, které vás nečiní tak šťastnými, jakými byste si přáli být. Zkrátka se zbavíte všeho, co vám způsobuje stres a co je zároveň zbytečnost. Pojďme si zmínit několik tipů pro minimalistický život, který třeba někdo začne žít. Navíc nám tipy pomohou si více představit si život ve stylu minimalismu, třeba se nám tato vize zalíbí.  

Zrušte všechna nepotřebná předplatné 

I když to zní zvláštně, opravdu stále existují lidé, kteří mají předplatné na různé časopisy nebo knihy. Na jednu stranu je to dnes už trochu bizár či retro, na druhou proč ne. Pokud však chcete žít minimalisticky, doporučujeme si veškeré předplatné zrušit. A nemusí se jednat jen o předplatné v podobě klasických tištěných věcí, může se jednat o mnohá digitální předplatné, která máte v telefonu nebo ve svém počítači. A je jedno, jestli jsou to časopisy, knihy nebo třeba filmy a seriály.  

Nekupujte, jen vyměňujte nebo si půjčujte 

I když jste byli zvyklí na kupování si nových věcí nebo knih, doporučujeme s tím přestat. Žít minimalisticky znamená začít si vyměňovat oblečení, knihy, zkušenosti. Nekupujte si nic, jen si opravdu půjčujte nebo případně vyměňujte něco za něco. Dnes to takto funguje i v mnoha internetových bazarech, kde si lidé mezi sebou leccos vymění. Navíc to můžete být i vy, kdo uspořádá takzvaný výměnný bazar! 

Prodejte nebo darujte věci, které jste nenosili déle jak tři měsíce 

Pokud je ve vaší skříni něco, co jste na sobě neměli tři dlouhé měsíce, proč to stále ve vaší skříni máte? Zkrátka to prodejte nebo darujte, ale z prodeje budete mít víc než jen dobrý pocit. Obecně platí, že oblečení, které jste na sobě neměli nikdy nebo jste je nevytáhli poslední tři měsíce z důvodu, že jsou malé nebo že se vám zkrátka nelíbí, patří do náručí někoho jiného. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...