4 věci, které naprosto zabíjí vaši produktivitu

Abychom dosáhli svých vytyčených cílů, musíme se opříst pořádnou porcí vytrvalosti. A taky bychom se měli snažit být co nejvíce produktivní. Bez produktivity, za doprovodu prokrastinace se nám mnoho položek z to-do listu nepodaří odškrtnout. A tak se nabízí otázka, čeho konkrétního bychom se měli zbavit, respektive co udělat proto, aby byla produktivita o chlup vyšší.  

Nepoužívejte telefon v posteli 

Věděli jste, že telefon v posteli je opravdu velkým problémem, který v nás často hlavně po ránu zakoření onu prokrastinaci? Když ráno po probuzení sáhneme po telefonu a začneme surfovat na internetu, automaticky si tím přivozujeme další spánek a také ničíme svou, možná po probuzení opravdu velkou, produktivitu.  

Stejně tak není dobré, když se s mobilem v ruce usíná. Je to opravdu těžké, ale odborníci jsou toho názoru, že bychom do mobilu neměli koukat ne půl hodiny, ale ideálně dvě až tři hodiny před spaním.  

Multitasking 

Spousta lidí má nyní tendenci věnovat se takzvanému multitaskingu čili vícero věcem naráz. Ovšem nejedna studie prokázala, že lidé, kteří se multitaskingu věnují, jsou méně produktivní než ti, kteří mají jeden úkol, který mají následně splnit. Dávají totiž sto procent do jedné činnosti, kterou navíc na sto procent vykonávají. Je tedy provedena kvalitněji a myšlenky nejdou jiným směrem než tím jedním stanoveným. 

Až příliš časté schůzky 

Studie prokázaly, že mimořádně produktivní lidé se vyhýbají příliš častým schůzkám. Důvod je prostý – vědí, že příliš časté schůzky se velmi často natáhnou a přijde se tím pádem ještě o více drahocenného času, než s čím se původně počítalo. 

Časté odpovídání na e-maily 

Není nic zlého na tom, když budete během dne kontrolovat e-maily ve své schránce. Ostatně pro vzájemnou komunikaci je to klíčové. Jenže pokud budete kontrolovat e-mailovou schránku prakticky neustále, zabíjíte svou produktivitu. Nepřerušujte plnění úkolů jenom proto, že vám cinklo upozornění na novou zprávu. Odpověď počká do večera, nebo až do rána. Žádný stres. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...