Běžíte? Pak se na to dobře oblékněte!

Sport se stává nedílnou součástí života každého z nás, což je samozřejmě jenom dobře, protože sportem pomáháme našemu zdraví a navíc se perfektně cítíme, mnohdy dokonce zhubneme, což ocení především dámy, které si většinou na postavu a na štíhlou linii dbají dvakrát více než pánové. Sportů lze vykonávat během celého roku opravdu velké množství. Poslední dobou se staly populární zejména sporty, mezi něž se řadí badminton, dále tenis nebo třeba squash, protože právě pro tyto sporty se začínají otvírat nejrůznější uzavřené kurty, díky kterým je možnost hrát tyto kolektivní sporty za každého počasí a za každého ročního období.

K velmi populárním sportům se v dnešní době řadí i běh. Ten lidé milují hlavně díky tomu, jak lehce se při něm dá takzvaně „vypnout“. Negativní myšlenky jdou stranou a díky velkému množství cyklostezek může být běh každý den trochu jiný, v trochu jiné lokalitě. Navíc se díky němu fantasticky hubne a zvyšuje se kondice.

Než se ale vydáte běhat, je nutné zmínit fakt, že se k tomuto sportu musíte dobře vybavit a obléknout. Běhat běžně v teplácích a v teniskách ve stylu Converse není zrovna to nejlepší, co můžete udělat. Přece jenom každý sport má být hlavně pro zdraví, ale díky špatnému vybavení zdraví spíše škodíte.

Jak se tedy správně na běh připravit?

Nejdůležitější bod jsou rozhodně boty. Boty jsou základ každého kvalitního běhu. Mělo by se myslet na to, aby měly botasky vyvýšenou podrážku. Běh je poté pohodlnější a hlavně pro nohu je vyvýšená podrážka trochu lepší odrazový můstek. Dále dbejte na funkční prádlo. V zimě byste se měli vrstvit jako cibule – žádná tlustá vrstva, ale několik tenkých. V létě pak dbejte na základní vrstvu, popřípadě na ni oblečte ještě funkční mikinu. Doporučují se dvě vrstvy minimálně vždy v každém případě, protože jedna vsakuje pot a druhá zabraňuje nepříjemnému větříku, aby pronikl k vašemu tělu. Lehce se pak nachladnete.

Při slunečných dnech léta volte třeba kšiltovku, abyste nedostali úpal, v zimě pak volte čepici nebo čelenku na uši s tím, že krk zahalíte do tunelu.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...