Do Chorvatska za odpočinkem. Víme, kde na turisty nenarazíte

Rozhodli jste se konečně uniknout z každodenních pracovních záležitostí a chcete si na malou chvilku odpočinout? Pokud se vám nechce cestovat daleko do zahraničí, co navštívit třeba jen Chorvatsko, které je kousek? Sice Chorvatsko každým rokem láká celou řadu turistů, ale pravdou je, že i v této velice atraktivní destinaci, která mimochodem trochu klesla se svými cenami oproti loňskému roku, se najdou místa, kde není po turistech ani památky. A právě taková místa jsou ideální k tomu, abyste si plně odpočinuli a nabrali třeba nové myšlenky a nápady, které posléze uplatníte v podniku nebo v zaměstnání.  

Jak jsme zmínili, Chorvatsko se sice řadí k nejpopulárnějším prázdninovým destinacím, ale na druhou stranu je to místo, kde také najdete místa bez lidí. Stejně jako se v přelidněné Praze najdou místa, kam lidé nechodí, to samé najdete také v Chorvatsku. A abyste taková místa nemuseli hledat zdlouhavě na internetu, máme pro vás několik tipů. 

Ostrov Biševo 

Velice krásným chorvatským ostrovem je ostrov BIševo, který je velice malý, přesto bez turistů. Najdete ho poblíž známějšího ostrova Vis. Doporučujeme zajet na ostrov co nejdříve, turistický průmysl začíná i na tomto ostrově pomalu vzkvétat. Ovšem davy tu pravděpodobně nepotkáte ani v budoucnu, jelikož na ostrově jsou jenom omezené možnosti. Ostrov je tvořen vápencem, najdete tu zhruba čtrnáct jeskyň, z nichž tou nejznámější je Modrá jeskyně přístupná jenom díky úzké, nízké skalní bráně.  

Ostrov Lastovo 

Dalším ostrovem, kde nenajdete skoro ani živáčka, je chorvatský ostrov Lastovo, který je nejvzdálenějším obydleným jihodalmatským ostrovem. Ostrov Lastovo je ideální pro milovníky přírody, také pro milovníky křišťálově modrého moře a pro milovníky cenných památek. Navíc si zde přijdou na své i ti, kteří jsou fanoušky potápění, to je zde opravdu zážitek! 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...