Jak docílit vždy čisté myčky?

Moderní kuchyně je základ každé moderní domácnosti – o tom není sporu. Pokud si zařizujete své bydlení, pak se rozhodně ohlížíte na to, abyste měli kuchyni podle aktuálních módních trendů. Většinou na to dbají ženy, které jsou opravdu zblázněné do novinek, které se do oblasti bydlení aktuálně dostaly. Není se čemu divit, jedná se většinou o vážně stylové kousky. Pokud však zůstaneme u moderní kuchyně, pak určitě přemýšlíte nad tím, jakou si uděláte kuchyňskou desku. Doporučuje se objednávat ji na míru, protože pak se vyhnete nesrovnalostem, které následně zničí hezký dojem z kuchyně. Barvu linky vybírejte světlou – nebo kombinaci světlé a tmavé. Skřínky by však měly být světlé, protože tak se vám opticky kuchyně zvětší, i když je ve skutečnosti místnost velmi malá.

Co se týče spotřebičů, tak volte rozhodně vestavěné spotřebiče, a to i ledničku a myčku. Myčka by určitě měla být součástí každé krásné moderní kuchyně. Nejen, že je v moderních kuchyních naprosto neviditelná, ale na druhou stranu je i praktická – šetří čas a mnohdy i vodu. Jenže právě myčka se může taky opotřebovat, je tedy nutné na ni dbát. Její vnitřek by měl být stále čistý, aby se tak zamezilo i špatného umytí vašeho nádobí. Mimo běžné přípravky, které do myčky kupujete, se soustřeďte i na pár babských rad, které zaručí, že myčka bude opravdu jako ze škatulky.

Co dělat proti zápachu?

Stejně, jako tomu bývá u pračky, tak i u myčky může dojít k tomu, že vám začne zapáchat. Je to z toho důvodu, že uvnitř zůstala třeba voda nebo zbytek jídla, který jste zapomněli vyhodit předtím, než jste špinavé nádobí vložili do myčky. Abyste se tak vyvarovali i zapáchajícímu nádobí, zkuste jeden proces myčky pustit bez nádobí, a to s tím, že do odpadu nalijete trochu octu. Ocet prošťouchne odpad a odstraní zápach.

Přidávejte do myčky sůl

Do myčky by se také jednou měla přidat sůl – nejlépe ta v kostce. Jeden proces nechte opět běžet bez nádobí a to s tím, že místo tabletky necháte rozpustit kostku soli. Sůl myčku zbaví nečistot, které nejdou vyčistit při běžném mycím procesu. Navíc odstraní i ty nečistoty z myčky, které nevidíte.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...