DRFG se pustila do developerských projektů v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se mimo nákupu hotových nemovitostí soustředí také na developerské projekty s vysokou přidanou hodnotou, a to zejména v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky. Ve své správě eviduje nemovitosti v Česku, Polsku a nové příležitosti hledá i v dalších zemích. Významný hráč v oblasti nájemního bydlení, společnost Czech Home Capital, je nově součástí skupiny, což napomohlo k unikátnímu postavení realitní divize na trhu.

DRFG využila know-how pro developerské projekty

Vyjma průmyslové sféry (telekomunikace a nově energetika) a finančních služeb je Real Estate stěžejní částí byznysu skupiny. Dosud DRFG pořizovala zejména hotové nemovitosti, převážně retailové parky. „V tom jsme výrazně úspěšní, ale nadešel čas využít naše know-how a evolučně se posunout vpřed,“ říká Peter Hlaváč, generální ředitel DRFG. V současné chvíli se společnost koncentruje také na development. Majoritní většina projektů, kterým se v roce 2021 věnovala, jsou již developerské povahy, a to obzvláště v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky.

DRFG Davida Rusňáka se soustředí na tři nejzajímavější segmenty

Stále platí, že oblasti, které patří mezi nejzajímavější, jsou:

  1. Retailové parky, které je skupina připravena i stavět. DRFG preferuje:
  • Česko, 
  • Slovensko,
  • Polsko 
  • a aktivně se věnují i zemím v jihovýchodní Evropě, kde je nasycenost trhu výrazně nižší než u nás a maloobchod konstantně roste vysokými tempy. 
  1. Druhým segmentem je výstavba rezidenčních nemovitostí. Zde má společnost investičně již letos realizované projekty:
  • v Brandýse nad Labem 
  • nebo v novém fondu Czech Development Fund SICAV, a.s. finišují bytový dům v Praze na Spojovací ulici. 

Další projekty stojí před podpisem. 

  1. A třetí segment je development logistiky, který náležitě doplňuje přímý maloobchodní prodej. Díky růstu e-commerce je poptávka po logistice a lehké výrobě dlouhodobě vysoká. 

To, že Polsko je po diskuzi ve firmě reflektováno jako dlouhodobě interesantní trh, prokazuje fakt, že loni investiční skupina ve Varšavě otevřela svou pobočku. „Vidíme zde příležitosti, a to jak v oblasti retail parků, tak logistiky nebo potenciálně i rezidenčních nemovitostí,“ potvrzuje Peter Hlaváč.

DRFG realizuje unikátní model na trhu

Před loňskými letními prázdninami skupina majetkově vstoupila do společnosti Czech Home Capital – dlouholetého partnera, který má značné ambice na trhu nájemního bydlení. „Děláme development, umíme skrze Czech Home Capital nemovitosti pronajímat a spravovat, umíme je prodat a skrze Chytrého Honzu umíme získat pro klienty financování, pojištění či zajistit realitní činnost. Takovýto ucelený model nemá nikdo na trhu,“ kvituje Peter Hlaváč.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...