Fondy Rusňákovy nemovitostí skupiny DRFG dosahují skvělých čísel

V České republice přibývá investorů do nemovitostních a podílových fondů. Ty mají podle příznivých recenzí spoustu výhod a jeví se jako vhodná alternativa k vkládání financí na běžný či spořicí účet. Další výhody vyniknou v porovnání s investicemi do nemovitostí na vlastní pěst. Člověk investující do nemovitostního fondu se nemusí potýkat s bezpočtem hodin strávených jednáním s nájemníky a řešením případných problémů. Případná rizika navíc nespočívají v jediné nemovitosti, ale jsou rozložena do několika, což signalizuje stabilitu. Investice samotná není náročnou záležitostí a zvládne ji téměř každý. Například do fondu CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND v rámci portfolia investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka je možné investovat už od pěti set korun za měsíc. Těchto benefitů využívají Češi ve velkém – podle Hospodářských novin investovali do nemovitostních a podílových fondů během posledních sedmi let více než 35 milionů korun, což je desetinásobek peněz investovaných do těchto fondů v předchozích letech. Je tedy zřejmé, že se těší čím dál tím větší oblibě.

Číslo dvě ve výnosnosti fondů

Do portfolia CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND patří řada velmi zajímavých nemovitostí. Strategie fondu směřuje na obchodní centra, ve kterých mají pobočky řetězce s dlouhodobě plánovaným nájmem. Soustředí se zejména na okresní a krajská města. Je tam menší konkurence než v Praze a zároveň dostatečně silná střední třída. Nájemníky současně většinou tvoří prodejci věcí běžné spotřeby, což se může hodit během případné ekonomické krize.
Co se týče zhodnocení, od svého příchodu na trh v roce 2016 fond zhodnotil +21,81 % (23. 02. 2016 – 29. 02. 2020), z dlouhodobého hlediska je tedy bez diskuze stabilní.

V žebříčku, který za pomoci Institutu strategického plánování sestavily Hospodářské noviny v roce 2019, se CZECH FUND umístil na druhé pozici v rámci dlouhodobého zhodnocování fondů a zároveň jako třetí největší bankovní fond s nemovitostmi. 

Související články na téma DRFG a David Rusňák:

Klíčové slova:

David Rusňák

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...