Džíny, ideální do práce i na volný čas

 

Tento modrý, původně pracovní, oděv prý nosili námořníci již v sedmnáctém století. Ve století devatenáctém se výroba předchůdců džín přesunula do USA. Též se jednalo o pracovní oblečení. Mnoho vody uplynulo od té doby a dnes patří džíny k nejprodávanějšímu oblečení na světě. Už dávno nepatří k podřadným výrobkům, naopak se řadí na žebříček nejpopulárnějšího oblečení vůbec. Džíny lze kombinovat elegantně i sportovně.

Blíží se letní sezóna a my bychom vás rádi provedli světem džínoviny. Ta totiž letos velice frčí. Nejedná se pouze o dlouhé kalhoty. Vyhledávané jsou sukně, košile, šaty i bundičky z tohoto nejčastěji modrého materiálu.

V letních ulicích zalitých sluncem vidíme nejčastěji džínové kraťasy. Velice moderní a aktuální jsou ty do pasu, nosí se ovšem i bokové, krátké i dlouhé. Vyberte si jednoduché jednobarevné nebo vyšisované. Velice romantický je motiv krajky, který v kombinaci s drsnou džínovinou působí velice něžně.
Letošním hitem jsou džínové šaty. Tyto modely košilovitého typu se nosí volně či převázané v pase tenkým páskem. Rukáv je polodlouhý, barva často světle modrá. Na těchto šatech je unikátní spojení ležérnosti, uvolněnosti a zároveň ženskosti.

Pokud si lámete hlavu čím osvěžit váš letní příliš fádní model, vsaďte na modravou bundičku. Tento tenký zázrak vyrobený z denimu se perfektně hodí k šatům všech barev, sukním i plátěným kalhotám. Ochrání vás před tenkým větříkem a dodá vám na osobitosti. Tato letmá upoutávka je jen zlomek toho, co denim nabízí. Zaměřte se na džínovinu a budete nadšení.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...