Efektivní fungování skladu

Skladové prostory nemají jednotlivé společnosti většinou nijak na očích a jsou umístěné spíše někde bokem. Proto velmi často vypadají zrovna ne moc reprezentativně. Možná se to na první pohled nezdá, ale právě podle zapadlého místa sklady také vypadají. A podle toho, jak vypadají sklady, se často pozná, zda je společnost opravdu skutečně prosperující a funkční, anebo není. Představte si, že byste hledali jen ten obyčejný vzorek daného zboží několik desítek minut, když k vám zavítá na návštěvu obchodní partner. Maximálně byste si asi uřízli opravdu velký kus dost nepříjemné ostudy. Efektivní fungování skladu ale můžete zřídit hned několika způsoby. Jen pouhý úklid ale rozhodně nebude stačit.

Nezbytné police a regály

Klasický nábytek v interiéru je prostě zvyk. Ve skladu se ale dost nepochopitelně mnohdy s žádnými podobnými policemi, skříněmi a ostatním vybavením bohužel vůbec nepočítá. Je to ale velká škoda, protože každý pořádný sklad si své regály a nějaký policový systém bezesporu zcela jistě zaslouží. Přitom zakoupit potřebné regály do skladu není ani zdaleka tak náročné, i když to bude vyžadovat nějaký ten finanční náklad. K dispozici jsou v současné době nejrůznější typy regálových systémů. V mnoha skladech se především používají klasické paletové regály. Koupit je také možné konzolová a trochu jiná provedení. Výborné jsou také mobilní regály, jejich nákup se určitě vyplatí a pohybovat se s můžete opravdu podle libosti.

Manipulační technika

Velmi důležitá je také manipulační technika a zejména známé vysokozdvižné vozíky. K dispozici jsou ale i vozíky klasické benzínové, na stlačený plyn anebo na elektřinu. Dalším tipem je vysokozdvižný vozík značky Jungheinrich, který se vyznačuje vysoce kvalitním provedením konstrukce a stabilními a pevnými koly, mají nízkou spotřebu a mnohé další výhody. Velmi důležitá je také bezpečnost práce. Zejména musí být vymezeny zcela přesně potřebné bezpečnostní cesty ve všech halách. Důležitá je i přítomnost a umístění hasicích přístrojů, lékárniček a předepsaných pracovních pomůcek.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...