I Holandsko je skvělou odpočinkovou destinací. Prozraďme si, co jste nevěděli

Pokud přemýšlíte nad tím, kam letos vyjet za odpočinkem, co třeba do Holandska? Všude plno vonících, uklidňujících květin, které si zamilujete. V současné době drtivá většina lidí jezdí za odpočinkem někam k moři, jelikož se chtějí uklidnit šumícím mořem a také vlajícími palmami, které jim budou poskytovat stín. Jenže uklidnění a odpočinek na vás čeká i v Holandsku, kde navíc ještě lépe načerpáte mnoho nových nápadů, myšlenek a pozitivní energie. Prozraďme si proto několik zajímavostí o Holandsku, které vás možná přesvědčí o tom, že Holandsko je rozhodně dobrou volbou.  

Do Holandska už dávno nejezdí jenom mladí lidé, ale jezdí sem už i lidé jakéhokoli věku. Je to zkrátka destinace, kde si přijde na své každý. A díky níže uvedeným zajímavostem se vám do Holandska bude chtít ještě víc! 

Zajímavosti o Holandsku 

  • Věděli jste, že Holanďané jsou považováni za nejvyšší lidi na světě? Jejich průměrná výška 184 centimetrů u mužů a 170 centimetrů u žen je opravdu na nejvyšší lidi na světě povyšuje. Podle všeho za to může jejich DNA, výživa a také zabezpečení. Samotní Holanďané si však myslí, že je to proto, že konzumují mnoho mléčných výrobků.  
  • Věděli jste, že Holandsko je považováno za největšího vývozce piva? Jenom v roce 2001 vyvezly zdejší pivní společnosti do světa více jak 1,3 miliard litrů piva.  
  • Věděli jste, že až třicet procent všech dětí narozených v Holandsku se narodí v pohodlí domova? Domácí porody jsou zde trendem. 
  • Věděli jste, že Holanďané jsou milovníky kávy? Pod Skandinávii jsou největšími spotřebiteli kávy na světě. V průměru vypijí více jak 140 litrů kávy ročně.  
  • Věděli jste, že Holandsko je nejhustěji zalidněnou krajinou světa? Na metr čtvereční spadá skoro pět set obyvatel.  
  • Věděli jste, že Holandsko je považováno za zemi pod vodou? Více jak čtvrtina této země se totiž pod vodou skutečně nachází.  
Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...