Jak se naučit vstávat brzy 

Trápí vás pozdní vstávání a nemáte dostatečně silnou vůli a disciplínu k tomu, abyste zvládli pravidelně vylézt z postele dříve? V následujícím článku pro vás přinášíme několik jednoduchých rad a tipů, které vám umožní pohodlnější probuzení a snadnější vstávání. 

Dostatek spánku 

Naprostým základem, bez kterého je pohodlné vstávání téměř nemožné je dostatek kvalitního spánku. Pokud spíte dlouhodobě méně než osm hodin denně, nemůžete očekávat, že se vám bude ráno dobře vylézat z postele. Pokuste se proto za každou cenu věnovat spánku dostatečný prostor a choďte do postele brzy. 

Pevný režim a pravidelnost 

Jestliže nemáte pevný režim a každý večer usínáte v jiné časy, vaše tělo bude mít velký problém se díky proměnlivosti adaptovat a vstávání pro vás bude podstatně nepříjemnější. Pokuste se chodit spát a vstávat stále ve stejné časy. Ze začátku pro vás bude dodržování této rutiny možná poněkud nekomfortní, ale postupem času vám přinese své ovoce. 

Životospráva a stres 

Kvalita spánku a sní i komfortnost vstávání do značné míry závisí na vašem životním stylu. Pokud nemáte dostatek pohybu, jste neustále ve stresu a konzumujete nezdravé potraviny, bude se vám hůř spát i vstávat. Podobně negativní je i vliv alkoholu nebo kouření. Snažte se proto myslet na zdravý životní styl a vaše vstávání bude v dlouhodobém horizontu jistě pohodlnější. 

Pravidelné rituály 

V pevně nastaveném režimu si stanovte pravidelné ranní rituály. Ranní sprcha, čištění zubů nebo dobrá snídaně jsou aktivity na které si po čase vaše tělo zvykne a pro vás bude pohodlnější k nim z postele vstát. Pokud budete ráno jen chaoticky pobíhat po pokoji, bude míra automatizace podstatně nižší, což může vaše vstávání dělat obtížnějším. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...