Kde je podnikatelům nejlépe?

Podnikání je cesta, na kterou se v poslední době vydává velká většina z nás, a to zejména z toho důvodu, že lidé rádi chtějí vědět, že jejich budoucnost bude nejen finančně, ale také i časově zabezpečena. Pakliže během několika let vytvoří společnost, kterou se budou moct pyšnit na míle daleko, během následujících let se naprosto skvěle prodá, což znamená, že daný lídr bude zase na jednu dobu zaopatřen. Navíc většinou se taková společnost prodává na sklonku důchodu, proto není myslím žádný problém, který by ukazoval, že se musíme se společností trápit ještě další roky, když už si spokojeně můžeme užívat důchodového věku.

Obecně podnikání je vážně skvělý možnost, jak se naučit žát zodpovědně a využívat všechen čas k tomu, abychom si uvědomili, že jsme svým vlastním pánem, proto musíme dbát na to, abychom brzy vstávali a plnili úkoly, které si stanovíme, protože bez nich se neposuneme dále. Ostatně existují však místa, kde je podnikatelům o něco lépe, než na jiných místa. Jsou to různá města České republiky, která jsou k podnikání naprosto jako stvořená.

Kde je tomu v České republice?

Řada lidí začíná podnikat v zahraničí, protože tam se točí daleko více peněz, ostatně i v České republice se dočkáte měst, v nichž se vyplatí podnikat o něco více, než například v jiných městech. V současné době se daří podnikatelům zejména na Vysočině, a to konkrétně v Pelhřimově, Humpolci nebo v Jihlavě. Letos obsadila právě tato města stupně vítězů v žebříku, který ukazoval na celorepublikový výzkum, jenž se nazýval „Město pro byznys“. Tento výzkum se provádí již devátým rokem a hodnotí přes dvě stě obcí s rozšířenou působností a dále také dvaadvacet městských částí metropole Prahy. Takové ocenění ocení především radnice, pro niž je to ta nejlepší vizitka, se kterou se může chlubit. Jedná se totiž o vizitku, která ukazuje, jak jsou vlídní k hospodaření a jaký mají přístup k podnikatelům jako k takovým.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...