Kde najdete ten nejkrásnější rozhled v Česku?

Cestování je stále oblíbenější. Lidé chtějí poznávat krásy, které se po světě skrývají. Je však velká škoda, že ne poznávají to, co mají takzvaně přímo před nosem. I v České republice se skrývá mnoho nádherných míst, která stojí za navštívení. Například Beskydy jsou jedním takovým místem, které se rozprostírá nejen na našem území, ale taky na Ukrajině nebo na Slovensku. Největším lákadlem Beskyd je Lysá hora, která je dnes známá jako nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Kromě toho se o tomto vrcholu říká, že se odtud nabízí ten nejkrásnější rozhled, jaký se jinde v Česku nenabízí.

Pokud máte volný víkend a nevíte, kam byste se měli vydat, doporučujeme zavítat do Beskyd, a to konkrétně na Lysou horu, což je ten nejatraktivnější turistický cíl. Zároveň se jedná o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který nabízí ten nejkrásnější rozhled v České republice. Jestli vám bude přát počasí, uvidíte krásně nejen Jeseníky, ale taky slovenské Tatry, které se rozprostírají v dáli.

Lysá hora je dnes nejznámější horský vrchol v České republice. Málokdo však ví, že její rozlehlý, viditelný masiv je tvořen ne dvěma či třemi, ale rovnou čtyřmi mohutnými hřbety, jimiž je Malchor, Zimný, Mazák a Lukšinec.

Jak se na Lysou horu dostat?

Na Lysou horu vede hned několik stezek. Tou nejoblíbenější je klasický výplaz z Ostravice pod Lysou horou, který je známý jako Bezručův výplaz. Trasa je nejen protkána umělcovými příběhy, ale je taky dlouhá zhruba osm kilometrů, tudíž si dáte do těla.

Na Lysou horu se však můžete vydat i z Malenovic, což je trasa volená zejména motoristy, kteří potřebují své moto stroje zaparkovat. Je zde velké parkoviště, o volná parkovací místa zde není nouze.

Turistické tipy:

Nejdostupnější je Lysá hora z Ostravska, protože sem pravidelně jezdí vlakové i autobusové spojení, a to jak ve všední dny, tak i o víkendu. Dostat se sem můžete pohodlně i z Olomoucka nebo Zlínska. Pro obyvatele ze vzdálených koutů je lepší se ubytovat, a to například v Ostravici, z níž se přímo dostanete na tento oblíbený vrchol.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...