Kryptoměnový boom dorazil i k nám, už to není jen Bitcoin

bitcoin

bitcoin

Je málo lidí, kteří v Česku neznají Bitcoin. Jedná se o virtuální kryptoměnu, kdy pouhý jeden kus se prodává za více než 350 000 Kč, tedy okolo 16tis dolarů. Na začátku roku byla cena pouze 908 dolarů. Ve světě existují ale další stovky jiných kryptoměn, které fungují na podobném principu, často ještě na vyspělejším a jejich cena se pohybuje řádově v desítkách až jednotkách dolarů nebo dokonce i několik centů.

Šílenství ve světe vypuklo už v prosinci

Největší boom zažily kryptoměny minulý měsíc, kdy se stovky kryptoměn zhodnotily několika násobně a každý kdo investoval do bitcoinu či jiné alternativní měny, tak nemohl udělat chybu v žádné z dosud 1500 známých různých kryptoměn. Koncem prosince nastala drobná korekce a nyní začátkem ledna chytají kryptoměny druhý dech.

Burzy a směnárny kryptoměn jsou přetížené

Známé Evropské burzy jako Bitrex či Bitstamp a řada jiných čelí velkému přílivu nových registrovaných uživatelů a nestíhají s aktivací, protože ze zákonných důvodů musí každého nového uživatele řádné ověřit, aby nedocházelo k praní špinavých peněz.

Češi stojí ve frontě na nákup

V současné době diskuzní fóra a Facebook skupiny, které se věnují kryptoměnám, tak se plní s dotazy, na které burze nebo směnárně se registrovat. My doporučujeme nyní coinmate.io jako směnárnu, kterou podporuje Fio banka a jako burzu Poloniex.com a Binance.com, které jsou nyní často využívané, protože jsou registrace otevřené a umožňují obchodovat se známými kryptoměnami.

Jak si koupit svůj první Bitcoin nebo jinou kryptoměnu?

Na to doporučujeme raději pomocníka Google, protože pro nováčky je důležité nasát co nejvíce informací, udělat si představu o trhu, možnostech, potenciálu i riziku. Pro nováčky je několik možností, jedna z nich je nakoupit Bitcoin (tedy část Bitcoinu, mnohdy stačí desetina na start).

Spekulace, gamblerství, ale i touha po zisku

Stovky různých kryptoměn nemá zatím ani reálné využití, jako jiné známé měny jako Bitcoin, Etherium, Litecoin, Ripple a jiné, ale jsou terčem investorů a hlavně nováčků, kteří s vidinou rychlého zisku se snaží nakoupit tisíce kusů levné kryptoměny za několik centů a ani se neohlíží, na jaké technologii je kryptoměna postavena, kdo ji založil a jestli má budoucnost.

bitcoin

bitcoin

Hypotéka a půjčka na Bitcoiny?

Ano bohužel i to je smutná zpráva. Lidé nemají tolik peněz, aby investovali z vlastních zdrojů a proto si půjčují kde se dá. Je to trend, někdo tomu říká bublina, jiný pouze spekulace a ostatní v tom vidí kombinaci adrenalinu a herní vášně. Zbytek ukáže čas.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...