Láká vás svět podnikání? Zkuste to pod zavedenou značkou

Řada lidí se domnívá, že vstoupit do světa podnikání je naprosto nemožné. Dnes už je vyrobeno úplně všechno, přijít s novým byznysovým konceptem je asi nereálné. Jenže jen hrstka z nás si uvědomuje, že je možné začít podnikat už pod zavedenou značkou. Pokud prahnete po vstupu do světa podnikání, nemusíte nutně vstupovat se svým vlastním konceptem. Možností je takzvaný franchising. 

Franchising nebo také franšízové podnikání je ideální pro ty, kteří nemají vlastní podnikatelský nápad nebo plán. Přesto však chtějí vstoupit do světa podnikání. Také je tento způsob vhodný pro ty, kdo touží po přeskočení prvotních velice těžkých měsíců, kdy se obvykle živoří a počítá každá koruna. Nebo snad chcete přeskočit nekonečné investice do reklamy a chcete se stát součástí konceptu, který už všichni dobře znají? Franchising je v tomto případě také pro vás. 

Vybírejte ze stovek různých značek

Nabídka franšízových konceptů je nyní opravdu velice pestrá. Mezi stovkami nabízených know-how nalezneme například společnost Extéria Market, která se zaměřuje na poradenství v oblasti BOZP a PO. Také je součástí nabídky také obrovské množství firem nabízejících rychlé občerstvení či prodejny smíšeného nebo drogistického zboží. 

Zájem o franšízové podnikání roste

Možná si říkáte, že franchising je nějakou novinkou na trhu, protože jste o něm doposud neslyšeli. Jenže není tomu tak. Franšízové podnikání není ničím neznámým, naopak se jedná o velmi známou věc. V posledních letech roste o tento způsob podnikání zájem, každý rok činí toto zvýšení i několik procent. Dalo by se říct, že popularita roste s každým dalším novým konceptem, který přibyde do nabídky. 

Atraktivní jsou především tuzemské společnosti

Co je zajímavé, tak rostoucí zájem o tuzemské franšízové koncepty. Člověk by řekl, že zájem budou budit hlavně ty zahraniční, ale není tomu tak. Na vině je možná to, že jsou tuzemské koncepty cenově přijatelnější.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...