Montované haly jako levná alternativa

Ať už jste velká společnost, či začínající podnikatel, působící v různých segmentech, neobejdete se bez skladových prostor. Nabízí se zde jednoduché a levné řešení, a sice montovaná hala, která má širokou škálu uplatnění. Využít ji lze jako sklad výrobků a materiálů, ke konání sportovních akcí, k zaparkování zemědělských vozidel, letadel a helikoptér. Montáž takovéto haly je mnohem rychlejší a levnější než několikaměsíční stavba zděné budovy. V některých případech není nutné obstarávat ani stavební povolení. Ale o tom všem vás informuje dodavatel montovaných hal.

Co si představit pod dvojslovním spojením „montované haly“? Ve své podstatě se jedná o pevnou konstrukci, která je obehnána světlo propustnou technickou textilií. Součástí haly je kvalitní systém odvětrávání, který pod střechou zajišťuje neustále čerstvý vzduch.

skladovací hangár

skladovací hangár

Odlišnosti montovaných hal jsou především ve tvaru. Velké popularitě se těší obloukové haly, které jsou postaveny z obloukových rámů. Jednotlivé rámy jsou od sebe vzdálené dva a více metrů a jsou vzájemně propojené. Všechny ocelové prvky jsou ošetřeny povrchovou úpravou, která slibuje vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Jak jsme již výše uvedli, konstrukce je opláštěná vysoce kvalitní technickou textilií, u které si můžete zvolit různé barevné provedení, přičemž u textilie se doporučuje barevný odstín pouze pro boční strany. A pro střechu se volí spíše bílá barva, přes kterou prochází více denního světla. Díky tomu během dne nemusíte využívat osvětlovací systém a tím ušetříte energii na osvětlení. Technická textilie se vyznačuje odolností vůči nepřízni počasí, mechanickému poškození a požáru.

Montované haly a jejich výhody

Rychlá montáž a demontáž, výrazná finanční úspora při realizaci, minimální provozní náklady, to jsou hlavní důvody, proč mít montovanou halu. Tyto montované hangáry variabilní, dle potřeb se dají dále upravovat a jejich životnost se počítá na desetiletí.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...