Náhoda neexistuje, stejně jako nevýhoda – hlavně v podnikání

Svět podnikání je místo, do kterého se schylují především ti, které nebaví jejich zaměstnání a stále si nemohou najít takové pracovní místo, které by je naplňovalo. Pakliže zjistili, že by je bavilo naprosto něco jiného, rozhodli se tedy vstoupit do riskantního světa podnikání. Jenže to je jenom dobře, protože takový risk je jenom dobrý. Nejen v podnikání, ale následně i v životě se s takové nejistoty stane samozřejmost, bez které nemůžete žádný den fungovat. Rozhodnete se mnohdy zacházet do riskantních situací, ale právě takové situace pro vás budou znamenat mnohdy takový příjem nejen peněz, ale hlavně zkušeností, kterých byste jinak a jinde ani nedosáhli.

podnikání je však důležité si uvědomit, že náhody neexistují a že vše se děje z nějakého důvodu. Pakliže nedostanete danou zakázku, nejspíše máte mít jenom v následujících okamžicích jinou ještě větší zakázku. Vše se děje z nějakého důvodu a to podnikatelé, kteří dosáhli velkých úspěchů, moc dobře vědí. Stejné je tomu i v otázce nevýhod. Nevýhody také neexistují. Své o tom ví například i Patrik Procházka, který je v současné době velmi oblíbeným a úspěšným psychologem a podnikatelem. Když se totiž rozhodl jít si za svými nejen podnikatelskými sny, všichni se mu smáli a říkali, že on sám to nikam nemůže dotáhnout, protože je na vozíčku. Ale tady nejde o to, jaký tělesný handicap máte, tady je důležité vaše myšlení, protože pouze to vás může posunout blíže k vašemu cíli.

S negativními myšlenkami nelze žít pozitivní život

Pakliže si budete myslet, že s daným výrobkem na trhu nemůžete uspět, pak tomu také tak bude. Pokud si myslíte, že s danou službou přemůžete velmi silnou konkurenci, a to díky inovacím a změnám, které přinášíte, pak tomu také tak bude. Mnoho podnikatelů si neuvědomuje, že pakliže budou negativně přemýšlet, bohužel se negativní věci v jejich životě dít budou. Pokud se však odnaučí kritizovat své nápady a naučí se s nimi nakládat tak, jak je zapotřebí, najednou vše změní k lepšímu.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...