Nejschopnější lidé mají jen odvahu a správný přístup, nejsou to géniové

Nemyslete si, že za velkým úspěchem stojí jakýsi dar z nebes. Vědci ale zjistili, že ti nejschopnější lidé nikdy nejsou géniové, ale jen velcí dříči. K tomu, aby se vám konečně dařilo, nemusíte být nejchytřejší. Existují 2 kategorie lidí. První si myslí, že všechny ty okolnosti nejdou změnit a jakmile stojí před nějakou výzvou, odevzdávají se osudu a přijímají to, co jim život přinese. Druhá kategorie lidí si tvoří život podle sebe a nesnese pocit zoufalství a odevzdání se. Navzdory tomu, že předpokládáme u inteligentních lidí sebejistotu, nesejde ne ní. Nezáleží ani na tom, zda vám to skvěle pálí. Musíte být ochotni se postavit překážkám a nenechat se odradit neúspěchem. Vždycky vstát a jít dál. K psychické odolnosti, disciplíně a vytrvalosti vás nemusí dovést inteligence, množství přečtených vzdělávacích knih ani vysokoškolský titul.

Nepodléhejte pocitu bezmoci a probuďte v sobě vášeň

Každý někdy prohraje. Kdyby všichni slavní a úspěšní vše vzdali, svět by byl o dost z nich chudší. Neúspěch je sice nepříjemný, ale nepodléhejte nikdy dojmu, že za nic nestojíte. Pokud nějakou činnost milujete, nevadí vám obětovat hodně času a sil.Nenechte se paralyzovat obavami, coby kdyby. Udělejte první krok. Buďte vytrvalí a kreativní a hlavně konejte, místo oddalování, stěžování si a prokrastinace. Bojujte sami se sebou. Pokud chcete zhubnout, vaším cílem je 2x týdně běhat. Jenže se vám nepovedlo něco v práci, pohádali jste se s partnerem, venku prší a nejraději byste se někam schovali, jde o první krok. Pokud vyběhnete, zatímco jste posledně raději sáhli po pytlíku chipsů, jste o kousek blíže svému cíli.

Věřte, že uspějete a nestěžujte si

Nepochybujte, jinak je všechno snažení k ničemu. Věřte si, že to dokážete. Nestěžujte si a disciplinovaně postupujte k cíli. Stojí vás to pak moc sil, které můžete investovat zcela jiným směrem. Negativní emoce jsou občas třeba, ale nesmyslné sebetýrání, jak je všechno zase špatně, vás vůbec nikam neposune.Proberte vše s někým, komu důvěřujete, terapeutem, kamarádem či mentorem. Když svou kariéru probíráte s jinou osobou, začínáte být schopni lépe vnímat svou současnou situaci. Pochopte, jakou roli zastávátev zaměstnání. Se změnami začněte vždy postupně, například se zapište na kurz angličtiny, nebo obchodních dovedností.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...