Nevzdávejte to – po každé bouřce přijde slunce

Cesta podnikání je plná nejrůznějších nástrah. Ne nadarmo se říká, že podnikatelem nemůže být každý – je nutné pro to mít jisté vlastnosti. Nejdůležitější je však trpělivost. Většina podnikatelů si zažila to, že spadla úplně na dně, protože se zkrátka nepočítalo s nějakou potíží, která značně zkomplikovala chod podniku. Najednou se podnik octl v červených číslech, což znamenalo jistou zkázu, ale díky trpělivosti a snaze to napravit se pak podnik opět vyhoupl k výšinám.

Při podnikání je tedy nutné dbát a myslet na přísloví, které říká, že po každé bouřce vyjde sluníčko. Mnoho lidí si říká, že už je nic nemůže překvapit, pokud se dotkli dna. Trpělivost růže přináší, a pokud je pěstována hlavně na základě motivace, pak se můžete radovat z toho, že jednoho dne budete opravdu na vrcholu – a tam vás překvapí ta krása a to štěstí.

Pakliže se aktuálně nacházíte ve chvíli, kdy byste nejraději se vším sekli a vzdali tu podnikatelskou cestu, na níž jste se dali, pak se nechte inspirovat následujícími příběhy, které již v prvních slovech ukážou, že přísloví má něco do sebe – po bouřce vždy vysvitnou sluneční paprsky.

Bylo, nebylo – svět Harryho Pottera

Oblíbenou ságu o čaroději, který přežil, zná dnes naprosto každý. Jenže samozřejmě tato sága není pouze o hrané podobě, ale milují ji děti především v té podobě knižní. Přece jenom sága o chlapci, který přežil, je na světě už dvacet let, ale taky by jí nebylo, kdyby se spisovatelka J. K. Rowlingová rozhodla to vzdát. Její výtisky odmítali, ona byla na dně – neměla chuť něco dál zkoušet, přesto se překonala a zkusila to. Díky ní existují v tom dětském, ale i v tom dospělém světě řady kouzel a řady parků, v nichž můžeme na chvilku pocítit, jaké je to mít nadlidskou sílu a jaké je to umět čarovat. To je přece sen každého z nás.

Bylo, nebylo – svět animovaných pohádek

Dokážete si představit svět bez animovaných pohádek z dílen Walta Disneye? To už si nejspíš nedokáže představit nikdo. Svět plný zázraků a nadějí – to byl svět tohoto skvělého pána, který obviněn z toho, že nemá dostatek kreativity. Kdyby se však nechal zastrašit jedním takový názorem a nezkoušel to dál, nikdy bychom neznali to nejskvělejší z dětství, co nyní velmi důvěrně známe.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...