Objevte pravé kouzlo Itálie!

Většina turistů se žene do velkých měst, kde hledají nejvíce krás, proč ale zanedbávat ta menší? Čtěte dál a dozvíte se pár tipů, kde se vydat!

Saluzzo

Jen hodinu jízdy jižně od Turína najdete středověké město Saluzzo – místo plné červených kachlových střech, zvonic a věží, v blízkosti italských Alp. Nejvýznamnějšími místy jsou pravděpodobně La Castiglia, hrad ze 14. století a CasaCavassa, renesanční palác-otočené muzeum, kde jsou umístěny nádherné obrazy a fresky se zlatými listy.

Castelluccio

Najdete ho na strmém kopci pět tisíc metrů nad mořem. Castellucio je nejvyšší vesnička na Apeninském pohoří a pravděpodobně i ta nejkrásnější. Z jedné strany je vesnice pokryta zasněženými horami, na druhé straně jsou úrodné pláně, které se na jaře naplní červenými máky a fialkami. Samotné město je okouzlující a nachází se zde mnoho malebných náměstíček a krásných kostelů.

Pietrapertosa

Toto město rozhodně stojí za navštívení, je umístěno na skále ve výšce tři a půl tisíce metrů nad mořem. Je plné zřícenin a tajemna. Můžete zde navštívit hrad z devátého století, ale vrcholem jakékoli návštěvy je podle všech místních i návštěvníků adrenalinová jízda- IlVolodell’Angelo, na jejímž konci si vychutnáte nádherný výhled na krajinu.

Alberobello

Fascinující malé městečko Alberobello se nachází poblíž Bari v Puglii. Je typické především svou architekturou. Nachází se zde domečky kuželovitého tvaru s bílou špičkou, které působí zasněženým dojmem. Toto místo bylo v roce 1996 přidáno na seznam světového dědictví UNESCO a nás to nepřekvapuje. Pro nejlepší výhled se projděte na náměstí PiazzadelPopolo, kde je vyhlídka Belvedere Trulli.

A na závěr snad jedno z nejmenších, ale také nejpůvabnějších míst- Nesso. Kuriózní vesnička Nesso leží na březích jezera Como v Lombardii, kde si vychutnáte autentickou italskou atmosféru bez návalu turistů. Zde můžete strávit hodiny pouhým kocháním se, focením a odpočinkem. Pokud dostanete hlad, dopřejte si laskominy v restauraci Tre Rose nebo Trattoriadel Porto.

Vychutnejte si pravé kouzlo Itáliea navštivte výše uvedená místa!

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...