Oblečení pro začínající podnikatelé

Začínající podnikatelé mívají dost často problém s tím, co si mají vzít na sebe. Ať už se jedná o klasický pracovní den nebo schůzku, je potřeba dodat svému oboru jistý řád. Konec konců oblečení je u podnikatelů podobně důležité, jako samotná reklama. Jinými slovy by se dalo říci, že právě kvalitní oblečení je forma reklamy. Jakmile vás uvidí váš známý nebo někdo z vašeho okolí, ve vteřině se vás zeptá, co děláte za práci, že nosíte tento typ oblečení. V tomhle případě jste pak ve výhodě, protože se z dané osoby může stát váš klient.

Oblečení pro začínající podnikatelé

Mysleli jste si, že oblečení v podnikání není důležité? Že daleko důležitější je váš vzhled? Váš účes, vousy apod.? Mýlíte se. Oblečení je první věc, které si váš protějšek všimne. V momentě, kdy se potkáte s druhou osobou, během chvíle si vás projede od vrchu směrem dolu. Tento způsob totiž provádí velké procento, chtějí se seznámit v rychlosti s člověkem, se kterým mají schůzku. Na vás bude záležet, jak upravení budete. I sebemenší detail vás může potopit. Tímto detailem je neupravená košile. V neposlední řadě je potřeba se držet i své velikosti. Nikdy nekupujte o několik čísel větší košili, než sami běžně nosíte.

Oblečení pro podniaktelé

Dále je u oblečení podstatné to, abyste se v něm cítili dobře. Určitě se najde typ košile nebo obleku, který vám bude vyhovovat. Ne vždy ten typ oblečení, který vám protistrana poradí vám bude sedět. Může se stát, že se v něm budete cítit nesví. V takovém případě se nebojte prozradit svůj názor nahlas. Přece jenom jde o vaše sebevědomí, kreativitu a svým způsobem i spolehlivost. Schůzka nemůže být úspěšně uzavřena, budete-li mít na sobě oblečení, ve kterém se necítíte sví. Snažte se tedy najít takový typ oblečení, který vám opravdu bude pasovat.

Co nedělat?

Je pochopitelné, že se podnikatelé, zvlášť ti začínající dopouštějí často obrovských chyb. Tou první je nošení jedné košile po celý týden práce. Ne, myslete na to, že jednáte s lidmi a prezentujete sebe nebo svou firmu. Košili byste tak měli nosit maximálně jeden den. Jakmile přijdete domu, vyměňte ji za jinou a tu, kterou jste měli na sobě zahoďte do koše se špinavým prádlem.

You may also like...