Pokojové rostliny, které najdou své místo i ve vaší kanceláři

I vaši kancelář můžete mít zařízenou tak, aby se vám v ní dobře pracovalo. A i když se říká, že by v ní měla vládnout spíše čistota a uklizenost, je také pravdou, že čistý vzduch je klíčem k vysoké produktivitě a efektivitě při práci. A o něj se postarají pokojové rostliny. Vyberte si hlavně z několika pokojových rostlin tu, která bude ladit se zbytkem zařízení. 

Palmy jsou užitečnost sama 

Pokojové rostliny nemají v žádném případě pouze estetickou funkci, ale jsou také skvělými pomocníky, kteří vyčistí vzduch v místnosti a tím pádem i prospějí vaší produktivitě a efektivitě. Mezi nejužitečnější patří palmy, a to jakékoli druhy. Mezi majiteli společností jsou populární hlavně takzvané datlovníky, které pohlcují nebezpečné imise a xylen.  

Datlovníky jsou opravdu výraznou dekorací, která se hodí hlavně do rohů místností. Dorůst můžou až do výšky dvou metrů, což se také stane, pokud mu poskytnete dostatek světla. 

Dracéna se stále drží vysoko na žebříčku oblíbenosti 

Nesmíme opomenout ani dracénu, která je také velmi užitečná, ovšem v jejím případě se oceňuje hlavně snadnost pěstování a také její exotický vzhled, který do kanceláře přinese zcela jinou atmosféru.  

Pokud se rozhodnete pro pěstování dracény, pamatujte na jedno – květináč by neměl stát ve vodě. Zvyšuje se tím riziko přelití, což vede k uhnívání kořenů a k úhynu rostliny jako takové. 

Lopatkovec pro čistší vzduch 

Když se však přesuneme zpátky k pokojovým rostlinám, které čistí vzduch, musíme zmínit také lopatkovec, který přinese do interiéru i trochu barev, nejen odstíny zelené. Květiny jsou totiž bílé čili hodí se hezky i do moderních kanceláří, kde se dbá na první dobrý dojem.  

Lopatkovec, i když kvete, je krásou celoroční. Jeho kořeny sahají až do daleké Kolumbie, pochází ze zdejších tropických částí. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...