Jak se zbavit rozlitého vosku na jakémkoli povrchu?

Svíčky jsou běžnou součástí domácnosti. Přece jenom nám tvoří velice krásný doplněk do domácnosti, který nám domácnost jenom řádně zútulní. Ovšem i taková krása, která opravdu nádherně voní, jde stěží odstranit. Určitě se vám jednou stalo, že jste se zkrátka unáhlili a svíčku rychle sfoukli. Vosk se tím pádem rozprskl po kachličkách a zdech, až to opravdu nebylo hezké a vy jste to hned museli odstranit. Jenže pokud se na to vrhnete s obyčejnou žínkou, pěkně dlouho trvá, než se vosk sloupne. Pokud se vám nechce pracně škrábat vosk z kachliček, kdy se vám dostává vosk za nehty a bolí to, nebo kdy nechcete kousek po kousku sloupávat vosk z koberce, zkuste tento jednoduchý návod či toto jednoduché řešení, které vám ihned hravě vyřeší problém rozlitého vosku.

Co potřebujeme:

  • žehlička (rozehřátá na maximum)
  • utěrka (či jiná podobná jednorázová věc)

Postup:

Nejdříve si řádně rozpálíme žehličku. Pak jen na poskvrněné místo položíme ubrousek, utěrku nebo něco podobného a přejedeme žehličkou. Díky tomu, že se vosk pod párou a horkostí žehličky roztaví, je s ním možné manipulovat. A jelikož se odlepí od jednoho povrchu, pak se ihned přilepí na povrch další. Tím bude nejlépe přiložená utěrka, kterou pak jen dáte vyprat. Pokud by to byla jednorázová utěrka, jen ji pak hodíte do koše.

Co když zůstane žehlička poskvrněná?

Pokud se stane, že se žehlička připálí nebo že se na ní vyskytnou skvrny, o které nemáte zájem, pak si rozprostřete utěrku na stůl nebo na jiný stabilní povrch, posypte ho pořádnou dávkou soli a žehličkou rozehřátou na maximum přejeďte po tomto povrchu. Poté jen utřete povrchu žehličky a radujte se s naprosto čistého povrchu. Žehlička bude opravdu hned jako nová!

(Sůl je mimochodem multifunkční surovina v domácnosti. Je dokonalá při vaření, ale také při uklízení, protože zbavuje nečistot, připálenin a čistí koberec.)

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...