Sháníte matraci pro uživatele s větší hmotností?

Potřebujete sehnat vhodnou matraci pro uživatele, jehož tělesná hmotnost se pohybuje v kategorii nad sto kilogramů? Podívejte se na produkty, které jsou vhodné. Co si pohlídat? 

Běžná nosnost matrace

Když vybíráte kvalitní matrace, u každého produktu jeho výrobce vyznačuje maximální nosnost. Běžně se levné matrace prodávají tak, že je u nich stanovena maximální doporučená hmotnost uživatele. Jako běžnou nosnost je možno často označit sto, u některých modelů až sto dvacet kilogramů. Pružinové matrace tuto nosnost dokonce převyšují. Co se stane, když je nosnost překročena? 

Pružinové matrace

Zatímco pružinové matrace mají běžnou nosnost uvedenou i okolo 150 kilogramů, pěnové matrace tuto možnost nenabízejí. Proto je vhodnější pro osoby s vyšší hmotností volit pružinové neboli také taštičkové matrace. Ty totiž vykazují skvělou vzdušnost a použití taštičkových pružinek zajišťuje i jejich větší nosnost. Pružinové matrace nabízejí až několik stovek pružinek, které jsou samostatně zabaleny v obalu z netkané textilie. Pružiny se navzájem nepotkávají, nehrozí ani jejich průnik matrací. Nosnost i vlastnosti těchto produktů jsou na vysoké úrovni. 

Matrace na míru

Pokud přesahuje hmotnost uživatele, pro kterého se chystáte zakoupit matraci, také nosnost pružinových matrací, stále máte možnost nalézt vhodný produkt. Můžete si například nechat vyrobit matraci na míru. Zde je zaručeno, že bude matrace nabízet maximální možnou oporu jednotlivým částem těla uživatele při jeho pohodlném spánku.

Nosnost nepřekračujte

Možná jste zvyklí, že matrace by měla vydržet po dlouhou dobu a měla by vykazovat ideální vlastnosti. To vše bude dodrženo v případě, že nepřekročíte její nosnost. Zejména pěnové matrace se mohou snadno slehnout a jejich přínos a kvalita nebude uživatelem oceněna. 

Pohlídejte si i další vlastnosti matrace: Je možno ji polohovat? Na jaký typ roštu je možné tuto matraci umístit? Nabízí výrobek snímatelný pratelný potah? 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...