Smart casual pro ženy, buďte nedbale elegantní a přitom zaujměte

Umět zapadnout svým vzhledem mezi ostatní, ale nevytvořit ze sebe šedou myš, to je hotové umění. Nejde o to svým vzhledem šokovat, ale zaujmout, to je velký rozdíl. Je třeba se oblékat podle smartcasual a zvolit styl, který lze nosit celý rok a zároveň vypadat vždy jinak a přitom stoprocentně pokaždé zaujmout. Smart casual je možnost být nedbale elegantní, tedy nijak přehnaně, ale ani moc neformálně. Móda se vám zdá možná příliš povrchní, jenže na ní opravdu hodně záleží. Podle oblečení nás soudí každý a my soudíme druhé. Šaty dělají člověka a rozhodují o úspěchu stejně jako naše dovednosti aznalosti. V mnoha oborech je zcela nutné při jednáních dodržet známý, zavedený dresscode a ctít pravidla oblékání pro konkrétní akci. Umět se obléci dobře, vhodně a současně respektovat druhé.

Dresscode a smartcasual pro ženy

Dresscode je nepsanou úmluvouv businessu, dohodou na společné konverzaci a nutným pravidlem vyjadřujícím, jak se umíme sladits druhými opravdu na úrovni. Smart casual je moderní nedbalá elegance, která rozhodně není jen business stylem a už vůbec ne neformálním oblečením. Smart casual pro ženy začíná topem. Vrchní díl oblečení musí být vždy elegantním kusem, zatímco sukně nebo kalhoty už mohou být o něco málo méně formální. Pro blůzy a halenky se hodí kromě těch jednobarevných i květované vzory. Konzervativní standard je klasická bílá blůza nebo košile a top bez rukávů. Úžasná je slonová kost, béžová, starorůžová, nebo vínová či tmavě modrá. Blejzr nebo sako musí dobře padnout, a pak vypadají vždy elegantně. V barvách se ženám meze nekladou, světlý se hodí spíše na léto. Na světlý top volte tmavší sako a obráceně.

Smart casual pro ženy

Sukně nebo šaty, to je časté dilema. Smart casual není business casual. To druhé je spíše ležérní oblečení pro obchodní příležitosti. Úzké kalhoty, kostým či komplet. My ale nyní potřebujeme oděv sice stále elegantní, ale přitom zároveň neformální. Sukně i šaty jsou pro smartcasual skvělá volba. Nesmí být nikdy příliš krátké, ani disponovat velkými výstřihy. Horní polovina šatů nebo horní díl k sukni musí působit vysoce elegantně. Můžete zvolit květinové vzory, ale je třeba si dát pozor na přílišnou ležérnost, která se hodí spíše na pláž. Kalhoty jsou vždy lepší volba než džíny. Plátěné kalhoty jsou přijatelné. Džiny ani kalhoty nesmí být přehnaně extravagantní, musí být bez velkých ozdob a děr. Kalhoty s blejzrem a botami na podpatku vypadají vždy velice šik. Boty jsou velmi důležité, musí být vždy kvalitní, volte lodičky i nazouvací i boty na ne příliš vysokémpodpatku. Tenisky moc nedoporučujeme. Mohu být sice ty bílé, ale jen na velmi neformální setkání. Nedbalost nesmí být přehnaná.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...