Speciální palety se využívají v mnoha odvětvích. Co stojí za jejich úspěchem?

V automobilovém průmyslu, strojírenství nebo v textilním průmyslu se využívají nejrůznější materiály i prvky. Za zmínku stojí především speciální palety, které jsou ideální pro přepravu nebo manipulaci s díly, zbožím nebo materiálem. Ostatně to je hlavní důvod, proč jsou tak hojně využívané v mnoha odvětvích naší ekonomiky. Prozraďme si však vícero důvodů kovových palet, kterým se také jinak říká speciální palety nebo přepravní palety. 

Úvodem je však třeba říct, co to kovové palety jsou. Jedná se o palety, které jsou vyráběné z kovu čili z velice odolného a pevného materiálu. Mnohdy se setkáte s takzvanými ohradovými paletami, které mají jednu stěnu nebo alespoň část stěny sklopenou pro lepší dostupnost. 

Pojďme však přejít k daným výhodám speciálních palet, které se využívají nejen ve zmiňovaném automobilovém průmyslu, kde se využívají především k přepravě autodílů, jako jsou karoserie, exteriérové nebo interiérové díly či podvazky, ale které se využívají také ve zmiňovaném textilním průmyslu, ve sklářském průmyslu, slévárenství, stavebnictví nebo v potravinovém průmyslu či zemědělství. 

Výhody speciálních kovových palet

K předním výhodám speciálních palet patří především pevná odolnost, také dokonalá pevnost. Důvodem těchto vlastností je to, že jsou palety vyrobené z oceli, což je materiál jeden z nejpevnějších a neodolnějších.

Kromě toho se speciální palety vyznačují snadnou manipulací, také vysokou nosností a dobrou stohovatelností. 

Kovové palety na míru

Aktuálně se na trhu můžete setkat s mnoha druhy těchto speciálních palet. Palety jsou k dostání v mnoha rozměrech, zpracování, dokonce i v mnoha barevných provedeních. Dokonce si je můžou zákazníci navrhnout a vyrobí se na míru podle jejich požadavků, na základě podmínek a specifik. 

Obecně jsou však k dostání kovové palety s označením VW 111, které mají velkou nosnost, nebo jsou k dostání velké a malé palety s menší nosností.

Přepravní klece a vozíky

Manipulační logistické prostředky usnadňují práci ve skladech, provozovnách, eshopech, ale i hotelech či nemocnicím a samozřejmě specializovaným logistickým firmám a dodavatelům. Přepravní klece mají dobrou ovladatelnost a nabízí variabilitu úprav.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...