Nejlepší vizitka společnosti? Kvalitně uklizené firemní prostory!

úklid

úklid

Podle čeho hodnotí čeští zákazníci firmy, restaurace nebo obchodní prostory? Leckoho překvapí, že to nejsou sofistikované IT systémy, kanceláře plné inženýrů se zkušenostmi ze zahraničí nebo značkový porcelán, na kterém vám naservírují oběd. Jsou to toalety! Ano, stav a čistota toalet, dostatek hygienických potřeb jsou pro valnou většinu Čechů stěžejní důvody pro spolupráci nebo návštěvu určitého podniku. Jak vypadají tato místa ve vaší firmě a co je nutné udělat, aby vypadaly zase ke spokojenosti návštěvníků?

úklid

Před jednáním i před obědem

Čisté a uklizené firemní prostředí je nejlepší vizitkou společnosti. Většinu dotázaných sice zarazí, že právě podle toalet by se měly hodnotit firmy, restaurace nebo jiné komerční prostory, ale ruku na srdce, nejen v době pandemie koronaviru je toaleta na recepci i v restauraci první místo, kam se obchodní partner vydá před schůzkou, potažmo zákazník před obědem. To, že většina firem toto opomíjí, je veliká chyba. Pravidelný úklid komerčních prostor totiž může přinést body v konkurenčním boji. Tím spíše vzhledem k aktuálnímu dění v souvislosti s koronavirem.

Uklizené kanceláře profesionály

Vhodným řešením pro administrativní, komerční a restaurační prostory je sjednání profesionální firmy, která zajistí nejen pravidelný úklid, ale také doplnění hygienického materiálu na toalety nebo jiných potřeb do firemní kuchyňky. Jak probíhá pravidelný úklid kanceláří? Vše je na domluvě se zákazníkem, ale úklid je možný 24 hodin sedm dní v týdnu, často po skončení pracovní doby, aby nedocházelo k zásahům do činnosti zaměstnanců nebo chodu firmy či restaurace.

úklid

Generální úklid i udržování uklizeného stavu

Jednou za čas je vhodné veškeré firemní prostory uklidit během generálního úklidu, který zahrnuje vyčištění všeho od stropních svítidel po žaluzie a podlahové krytiny. Očistou by měly projít i různé průduchy, poličky nebo prostory za radiátory, nemělo by se zapomenout ani na elektroniku, klávesnice, tlačítka a další provozní přístroje. Po generálním úklidu by mělo následovat uspořádání prvků v prostoru, aby došlo k co největšímu zjednodušení úklidu. Ten by pak měl probíhat každodenně již ve zjednodušeném módu.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...