Tipy pro lepší spánek

Každý z nás má práci, která ho někdy naprosto štve. Pokud máte jeden ze dnů, kdy je vám skutečně úzko a kdy chcete jít už od první odpracované hodiny domů, na jediné, na co se těšíte, je spánek. Samozřejmě ne vždy je spánek kvalitní. Mnohdy nás trápí špatná matrace, jindy je to nekvalitní postelí. Někdy za to však můžeme jenom my. Pokud patříte k těm lidem, kteří touží po jakékoli pomoci či radě, díky které by mohli spát trochu kvalitněji, než je běžné, jsme tu pro vás a přinášíme vám potřebné rady a tipy, díky kterým docílíte kvalitního spánku.

Existuje mnoho způsobů, díky kterým můžeme spát kvalitněji a lépe. Přinášíme vám seznam těch nejúčinnějších receptů na kvalitní spánek. Je nám jasné, že ne všechny rady a tipy se vám osvědčí, ale proto vám jich přinášíme několik, ať máte, co zkoušet.

Před spaním čtěte

Před spaním by měl číst naprosto každý. Je dokázáno, že pokud devadesát minut před spaním sledujeme televizi, displej mobilního telefonu nebo monitor počítače, nespíme ani zdaleka tak kvalitně, jak bychom spali, kdybychom skutečně aspoň tu hodinu před spaním vynechali všechny technologie a vymoženosti. Čtení náš organismus dokonale uklidní, zbavíme se stresu a navíc dokonale podpoříme naši kreativitu.

Před spaním necvičte

Pokud žijete zdravým životním stylem, určitě taky často cvičíte. Pokud cvičíte, měli byste cvičit hlavně ráno, kdy je cvičení nejúčinnější, protože spalujete skutečně mnoho kalorií. Pokud cvičíte večer, už to není zdaleka tak účinné, jak by mohlo být. Navíc jste po cvičení plní energie, jste doslova nabuzení a často pak nemůžete spát. Doporučujeme tedy před spaním skutečně necvičit – ráno byste jinak byli nevyspalí a navíc byste byli i rozlámaní a rozbolavělí.

Se zdravým životním stylem se pojí i to, že byste před spaním neměli minimálně dvě hodiny jíst.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...