Trénink trpělivosti pro dosáhnutí úspěchu

Pokud chcete uspět v dnešní hektické a nejisté době, může to být poměrně náročné. Neexistuje recept ani předepsaná cesta, na výběr je toho moc a je to jen na nás. Co platí dnes, už nemusí platit zítra. Pevným bodem v kariéře i osobním životě může být trpělivost. Co se vleče, neuteče, nemusíte mít vše hned, během několika kliknutí. Tlak na výkon, rychlost, efektivitu a postup nahoru je enormní. Trpělivost ale dovede i hory přenášet. Tuto ctnost, ale málokdy skutečně ovládáme a dává nám zabrat. Naše životy se zrychlují a stále to vypadá, že pokud chcete uspět, musíte notně zrychlit. Nejhorší je, když trpělivost postrádají nadřízení. Pak je v kolektivu děsná atmosféra, která časem demotivuje. Když nadřízený ve stresu křičí, místo toho, aby si vás vyslechl, nikdy nedojde k dobrému řešení a asi je čas změnit práci. Trpělivost se dá trénovat, jako téměř vše.

V kůži jiných

Můžete si třeba tisíckrát říkat, že onu nepříjemnou situaci v práci nebo domazvládnete lépe. Ale pokud nejste na místě svého kolegy, partnera, příbuzného či nadřízeného, je vám to k ničemu. Podívejte se na problém přes jeho filtr a jeho optikou, možná pak uvidíte další souvislosti, které vás uklidní. Buďte silní,ať ustojíte stres, pak můžete udělat své rozhodnutí s jasnou myslí.Vnímejte třecí plochy s větším odstupem, problém mezi svými spolupracovníky a přáteli neřešte výběrem stran. Snažte se konflikt pozorovat z dálky, s empatií pro obě strany. Naslouchejte a ptejte se, když se vám někdo svěřuje. Nepředkládejte hned řešení a neodbývejte slovy, že to nic není. Ptejte se, co můžete udělat vy, a co je třeba k tomu, aby přítel svůj úkol vyřešil.Pozitivní přístup zní jako klišé, ale je jen na vás, jak se k nesnázím postavíte. Vždy se na začátek jednání usmějte, dodá vám to energii.

Najděte si mentora a pamatujte si, je to jen zkouška

Chcete-li získat další dovednosti, ale dlouhodobě se vám nedaří, neházejte flintu do žita. Vyhledejte pomoc u někoho zkušenějšího, protože každý potřebuje svého mentora. Celý život se potřebujeme vyvíjet, proto se nikdy na sebe nezlobte, že ještě stále něco neovládáte. Je to jen zkouška, na to nezapomínejte v jakékoliv situaci, kdy cítíte vztek a máte pocit, že asi explodujete. Nadechněte se, jde jen o test, zda ze situace vyjdete jako vítěz, který jedná z rozmyslem, nebo se vám povede zvítězit příště. Jde o to vždy vstát, když upadnete a jít dál.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...