Úspěch přichází bez stresu, spěchu a závisti

Život nejsou závody zaměřené na výkon, i když se vám to snaží vnutit na každém pracovnám pohovoru. Plnit si své sny nemusí být jako soutěž, ve které se s ostatními poměřujete, závidíte a cítíte se doslova frustrovaní. Když do tohoto elixíru přidáte netrpělivost, pocit únavy a nechuť k čemukoliv, štěstí nám jen tak do klína nespadne. Dosahovat svých cílů můžeme i v míru se svým nitrem, pomalým tempem, které nám vyhovuje. Úspěch je už samotná cesta k cíli. Než se rozhodnete dosáhnout na vysněnou metu, musíte vědět proč. V čem vám bude pak lépe, až budete přesně tam, kde si nyní přejete být. Může to být povýšení, vysněný byt, uběhnutý maraton nebo zhubnutých 20 kg. Je to opravdu vaše přání, nebo pouhý tlak okolí? Pokud touha a cíl vychází z vašeho nitra, je v pořádku vyrazit na cestu za snem. Je-li vaší motivací touha po uznání, nebýt posledním, kdo něco nemá, plnění očekávání ostatních, nebudete nikdy spokojeni.

Sny na papíře

Dejte si ty všechny ty radyna papír. To, že chce někdo cestovat, ještě neznamená, že vy nebudete šťastní v horák při pastvě ovcí. Na papíře jsou často naše sny trapné nebo banální a opravdu to funguje. Pokud si svůj cíl sepíšete, máte až 60% pravděpodobnost, že se vám vaše sny splní. Se svým snem se svěřte jen lidem, které máte rádi, kteří vás táhnou nahoru, nikoliv odrazují. Potřebujete písmo proměnit ve vyslovená slova a závazek v podobě snu učinit veřejným. Potřebujete podpořit motivaci a podporu přátel a blízkých. Je třeba předejít zklamání i neúspěchu a zvolit správné načasování. Stanovujte si své cíle, které si chcete splnit za rok, za 2, ale i za 5 let. Buďte k sobě vždy realističtí a pečlivě plánujte. Každý den si stanovte 3 malé úkoly, které vždy splňte, a postupně vás dovedou k vašemu velkému snu.

Nechte svou mysl odpočívat a prověřujte svá přání

Unavený člověk, mnoho stresu a přehlcený mozek není produktivní, kreativní, ale je jen zoufalý. Potřebujete vypnout mobil i počítač, zavřít oči a soustředit se jen na svůj dech. Zkuste to 5 minut denně, postupně prodlužujte tento čas a uvidíte, že se vám hned bude lépe přemýšlet.Čas od času se sami sebe zeptejte, zda je stále ta cesta, kterou jste si za svým snem vy sami vybrali, je stále to pravé. Možná zjistíte, že se potřebujete nyní vydat někam úplně jinam. Není to pak v tomto případě selhání ani neúspěch, ale změna směru cesty k cíli. Pamatujte si, že tím nejspolehlivějším navigátorem jste pro sebe neustále jen vy sami.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...