Víte, jaké země se řadí k těm nejchudším na světě?

Mnozí lidé rádi cestují. Je to skvělé, poznávají různé kultury a různá krásná místa, která jen tak někteří lidé neuvidí. Zatímco někteří lidé jezdí do spíše exotických dovolených, jiní navštěvují místa, kam se člověk bohužel nechce nikdy podívat. Je to však velmi poučné a zajímavé, když navštívíte například jednu z nejchudších zemí na světě. Existuje dokonce i seznam zemí, které se k těm nejchudším zemím na světě řadí. Bohužel tento seznam je hodně velký, proto jsme se rozhodli vypíchnout jen některé země, které se k těm nejchudším řadí.  

Než však přejdeme ke konkrétním zemím, dokázali byste si tipnout, kterou zemi na seznamu najdeme? 

Afghánistán 

Možná to člověka nepřekvapí, ale jednou z nejchudších zemí je rozhodně Afghánistán. Je to země, která sice neleží v Africe, přesto patří k těm nejchudším na světě. Roční domácí produkt je zde neuvěřitelných devět set dolarů na osobu, i mnohé africké země jsou v porovnání s ním bohaté. Podle statistik zdejší policisté neumí číst (jen přibližně třetina to zvládá, ale na nízké úrovni). Žije se zde těžce, mají zde méně než dva dolary na den.  

Sierra Leone 

Zde nedosahuje hrubý domácí produkt ani 750 dolarů na osobu za rok. I když je právě tato země největším producentem diamantů, bohužel se řadí k těm nejchudším na celém světě. Občanská válka v devadesátých letech se na zemi výrazně podepsala, dokonce mnozí lidé utekli do okolních zemí.  

Niger 

Další zemí, která se řadí k těm nejchudším, patří také Niger, kterou pokrývá z osmdesáti procent poušť. Je to tedy země s nedostatkem potravin a plodin. Roční domácí produkt na osobu se zde pohybuje kolem 736 dolarů na osobu. Podle statistik zdejší školu navštěvuje každé čtvrté dítě. I přesto, že je to největší vývozce uranu, je to opravdu jedna z nejchudších zemí na světě. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...